štetnost

andrea

Poštovana doktorice, molim Vas za savjet: trudna sam mjesec ipol, za nekoliko dana imam, već ranije ugovoren, termin trajne depilacije laserom (gornja nausnica). Da li smatrate da je to štetno jer ne bih ugrozila trudnoću. Unaprijed hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom na lokaciju na kojoj će se provoditi depilacija (laserom), mislim da ne biste trebali strahovati od nepoželjnog učinka na plod. S druge strane, pretraživanjem literature pronašla sam podatak da se primjena lasera ne savjetuje tijekom trudnoće, te bih Vam sugerirala da se radi sigurnosti radije podvrgnete drugom obliku uklanjanja dlačica koji Vas neće navoditi na nikakve dileme.