strah...

lucija

Postovana doktorice,
nedugo nakon (zasticenog)spolnog odnosa dobila sam menstruaciju na vrijeme,sto je odgnalo bojazan na mogucu trudnocu,no cula sam za postojanje tzv.periimplantacijskog krvarenja,pa vas molim da mi ukratko kazete sto je to,te kolika je vjerojatnost da se trudnoca ipak desi;cini mi se nekako da mi je menstruacija ovaj puta manje obilna (1.i 2.dan su bili uobicajeni,ali 3.dan je bilo manje neg obicno)---da li to ima veze sa hormonima,buduci da sam nedavno stupila u spolne odnose?
unaprijed zahvaljujem....

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Mogućnost da se radi o tzv periimplantacijskom krvarenju je praktički ispod minimuma , jer Vi ste dobili menstruaciju u očekivanom periodu. Ukoliko želite isključiti i najmanji rizik da se radi o trudnoći preporučila bih da učinite beta hCG. Varijacije u obilnosti menstruacijskog krvarenja su veoma česte, te Vas ne bi trebale zabrinjavati. Ipak, ukoliko Vam unose nemir bilo bi poželjno razmisliti i adekvatnoj metodi kontracepcije.