Stres razlog kašnjenja menstruacije?

majamaja777

Dobar dan.
U toku ovog meseca imala sam jedna sexualni odnos i to sa kondomom, pri tom nije bilo ejakulacije uopšte.
Taj odnos se desio pred kraj plodnih dana. Jer ovulaciju uvek prepoznam po obilnom providnom sekretu i bolu u jajniku.
Menstruacija mi kasni, test na trudnoću nisam radila, jer, tokom odnosa je korišten kondom+nije bilo ejakulacije...
Zanima me, da li razlog kašnjenja menstruacije može da bude stres koji ovih dana preživljavam zbog ovog virusa, izolacije i svega ostalog...
Nemam neke ni simptome PMS-a...
Ne znam šta da radim.
Molim Vas za savet.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Stres je najvjerojatniji uzrok kašnjenja menstruacije. Ukoliko se želite u to uvjeriti uradite test.

majamaja777

Poštovani, menstruaciju sam dobila, (sa malim zakašnjenjem). Trajala je pet dana. Prva tri dana normalno, a četvrti i peti dan samo braonkasto. Možda je bila malo oskudnija nego inače. Ali, krvarenje sam imala i prve dve noći. Prvi dan sam imala i blagi bol u stomaku, pojavljivali su se ugrušci, naravno, ne veliki, nego možda veličine prečnika 1mm. Kad sam dobila počele su grudi intenzivno da me bole, po završetku grudi su me prestale.
Pišem Vam sve ovo, jer se stalno pominje ta "lažna menstruacija". A, ja sam u strahu, jer je kasnila, a s obizorom da sam u izolaciji, nemam mogućnost da kupim test za trudnoću. I uhvatila me je neka panika...
Da li gore navedeno uključuje pravu menstruaciju i isključuje mogućnost trudnoće?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom radi se o pravoj menstruaciji što isključuje mogućnost trudnoće.