tablete

kristina

Postovanje,
Cula sam da postoje neke tablete za odgodu mjesecnice koje se mogu
dobiti bez recepta.Mozete mi tocno preporuciti neke i kakvo je njihovo djelovanje,odnosno do koliko dana mogu odgoditi mjesecnicu.
pozdrav od kristine

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Menstruacijsko krvarenje može se odgoditi primjenom oralnih kontraceptiva (umjesto prekida primjene tableta nakon čega se očekuje nastup menstruacije, nastavljate njihovu primjenu sve do trenutka kada želite prokrvariti). Ipak, valja napomenuti da se ponekad može javiti mrljasto krvarenje. Druga je mogućnost primjeniti gestagensku terapiju tijekom druge faze ciklusa koja se nastavlja do željenog trenutka (Dabroston, Proveru, Utrogestan.. ). I kod ovog oblika terapije se u nekih pacijetnica mogu pojaviti mrljasta krvarenja (spotting) koja se ne mogu predvidjeti.