temperatura u trudnoći

Tinaaaa

U 15 sam tjednu trudnoće, i prehlađena sam. Temperaturu sam uspjela sniziti, ali sada vidim da je 36,5-6, iako mi je od početka trudnoće temperatura 37.
koja je normalna temperatura u trunoći te mora li nužno doseći 37?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može doseći 37c. Istu treba skidati samo kad pređe 38C.

Tinaaaa

Poštovani doktore,
moja temperatura je bila dosada 36,8-37, no danas, 36,5-36,6..to nije zabrinjavajući pad? 15 tj sam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Ne brinite to je skroz normalna temperatura.

Tinaaaa

To znači da temperatura pada u 2. tromjesječju trudnoće na onu normalnu tjelesnu? jer meni je cijelo 1. tromjesječje bila oko 37 pa me sad taj pad prestrašio da nešto nije u redu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u najboljem redu. Ne brinite. Temperatura će i dalje biti oko 36,8 do 37 C u cijeloj trudnoći.

Simke20

Poštovani!
Trenutno sam u 13 tj trudnoće. Već par dana temperatura mi dosta varira, ujutro bude oko 36,6 da bi do kraja dana narasla do 37,2.
Nakon učinjenih analiza krvi i urina, mene brine povišeni crp 5,5 te leukociti u krvi 10,3, no dr je rekla da je to u redu.
Također leukociti u sedimentu urina su 3-5 te je pozitivna glukoza u urinu.
Trenutno sam na terapiji utrogestan 3x1 pa ne znam pridonosi li i to povišenju temperature.
Trebam li biti zabrinuta zbog temperature te gore navedenih parametara? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzrok blago povišene temperature u trudnoći je lučenje hormona progesterona. Isto tako u trudnoći dolazi do fiziološkog povišenje leukocita. CRP je minimalno iznad granica, a leukociti u urinu ne ukazuju na uroinfekt. Kod urinarnog infekta leukociti su 10-ak puta viši od normale. Nema razloga za brigu, potrebne su samo redovite kontrole.