terapija

Biba

Postovana dr.Kupesic,

Pocela sam terapiju sa vag.Geonistin, ali posle prve sinoc osjecam peckanje na mjestu gde prilikom porodjaja se pokidalo tkivo i je sasiveno, a to je bilo prije 6 mjeseci. Dali da prekinem terapiju, zasto se bas tamo javlja peckanje? Osjecam i nagon za povracanje toga, je li moguce da je od vagitorije?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Smetnje u vidu povraćanja i slabosti ne bi smjele biti uzrokovane primjenom lokalnih vaginaleta. Osjećaj peckanja u rodnici može se javiti u slučaju jače infekcije i usporednog prisustva lezija na sluznici. Ukoliko će smetnje potrajati i dalje, te ukoliko ste vaginalete uzeli bez prethodnog savjeta ginekologa preporučila bih da obratite nadležnom liječniku.