TORCH

Maja80

Postovani,
08.03.2016. sam u Klinickom centru radila TORCH nalaz i:
- Igm je bio granicna vrijednost - ANTICYTOMEGALOVIRUS ANTITIJELA - preporuka ponoviti analizu za 2-3 nedjelje iz novog uzorka
- IgG je bio pozitivan - ANTI RUBELLA VIRUS ANTITIJELA, ANTICYTOMEGALOVIRUS ANTITIJELA, ANTI HEROES SIMPLEXVIRUS TIP 1 ANTITIJELA

26.03.2016. sam ponovila nalaz u privatnoj labaratoriji (jer u klinickom centru nijesu imali reagensa) i nalaz je bio:
- CYTOMEGALOVIRUS IgM At - negativan 0,3
- CYTOMEGALOVIRUS IgG At - pozitivan >500,0

Kako mi je pregled kod dr. zakazan za nedjelju dana molim Vas za misljenje da li ima mjesta za zabrinutost i da li je ponovo potrebno ponoviti test ili nesto drugo.

S postovanjem,

Maja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Test je pozitivan jer ste prokuženi. Ne radi se o akutnoj infekciji sada.

Deivona

Poštovani,
U 5 tjednu trudnoće sam radila TORCH, 6 tjednu sam imala spontani...naime pozitivna sam CMV, pa me zanima koliko je najbolje pričekati do iduće trudnoće s obzirom na antitjela...
Nalaz: CMV IgM Pozitivan 1.29 indeks
CMV IgG Pozitivan 48.00 aU/ml
CMV IgG avidnost, visoka avidnost 0.830 indeks
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, visoka avidnost znači da je do infekcije došlo prije više od 6 mjeseci. Veće šanse da se i dijete razboli su kod primoinfekcije u trudnoći, dakle kada se trudnica prvi puta zarazi tijekom trudnoće. Obzirom na visoku avidnost kod Vas ne postoji ta opasnost.

Deivona

Hvala puno na odgovoru poštovani doktore Balenović!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Deivona

Poštovani doktore Balenović, već sam Vam pisala za CMV koji sam radila 28.7. i ponovila sam 12.09. Na nalazu piše, CMV IgM pozitivan 1.51 (a bio je 1.29 ), CMV IgG pozitivan 44.00 (a bio je 48.00) zbog čega mi se povečao IgM? Hvala vam puno na odgovoru!
S poštovanjem,
Ivona

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, specifična IgM antitjela nisu pouzdan pokazatelj primarne intrauterine infekcije, za razliku od metode određivanja indeksa avidnosti IgG antitjela kojom se može razlikovati primarna od ponovljene infekcje.

Deivona

Još jednom hvala na odgovoru! Ugodan dan Vam želim!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu, također.

Sendi134

Postovani doktore bila sam u 12 tjednu trudnoce kad mi je napravljena kiretaza, sa nekih 6tjedana je uraden TORCH test gdje su rezultati ispali:
TOXO IGM -NEGATIVAN 0.10
TOXO IGG -POZITIVAN 72
CMV IGM -NEGATOVAN 0.04
CMV IGG - NEGATIVAN <4

RUBELLA IGM -NEGATIVAN 0.08
RUBEA IGG- POZITIVAN 66
HSV 1 IGM -NEGATIVAN
HSV 1 IGG-NEGATIVAN
HSV 2 IGM- NEGATIVAN
HSV 2 IGG- NEGATIVAN

U 12 TJEDNU SAM IMALA NORMALNU KONTROLU GDJE JE USTANOVLJENO DA JE PLOD OSTO U 6TIJEDNU KAD MU JE SRCE POCELO KUCAT I DA JE TAD I STALO I NIJE SE RAZVIJALO DALJE UOPCE JELI MOGUCE DA JE ZBOG OVOG TOXO IGG I RUBELLA IGG GDJE SU DOSTA PPZITIVNE DA JE TO RAZLOG TOME I DALI CU IMAT PROBLEMA I U SLJEDECOJ TRUDNOCI S TIME DALI IMAM KAKVIH PREPREKA.
UNAPRIJED HVALA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto je IgG pozitivan znači da ste nekada u životu bili u kontaktu s uzročnicima bolesti ili ih preboljeli. Negativan IgM znači da se ne radi o akutnoj infekciji. Dakle, infekcija nije uzrok odumrlog ploda. U idućim trudnoćama neće biti problema.

Marica1122

Postovani,
nakon dva spontana pobacaja uradila sam TORCH test.
Ljubazno molim misljenje da li su rezultati ovakvog nalaza mogli utjecati na spontane pobacaje.
Toxoplasma gondii IgM neg
Toxoplasma gondii IgG neg
Rubella virus IgM neg
Rubella virus IgG granican
Cytomegalovirus IgM neg
Cytomegalovirus IgG neg
Herpes simplex 1 virus granican
Herpes simplex 1 virus pozitivan
Hetpes simplex 2 virus neg
Herpes simplex 2 virus neg
Parvovirus b19 IgM granican
Parvovirus b19 Igg pozitivan

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, rezultati ukazuju da spontani pobačaji nisu bili uzrokovani infekcijom,

Marica1122

Postovani samo da nadopunim prethodi upit jer nisam upisala da li se radi od igg/igm
herpes simplex 1 igm granican
herpes simplex 1igg ppzitivqn

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to sam shvatio. Prilikom infekcije najprije se javljaju IgM, a zatim IgG antitijela. Karakteristika primarne ili akutne infekcije su IgM protutijela. Nakon preboljenja doživotno zaostaju IgG protutijela, koja štite od ponovne infekcije istim uzročnikom infekcije

Luli29

Postovani,
Trudna sam 18 tjedana. Radila sam nalaz za parvovirus b19 jer sam prije desetak dana bila u kontaktu sa djevojcicom koja je bila zarazna. Nalazi su sljedeci:
Igg pozitivan 4,4 (ref.vrijednosti Index >1,2 pozitivan)
Igm negativan 0.5 (ref.vrijednosti Index >1,2 pozitivan).
Da li je ovo uredan nalaz i da li se trebam zabrinuti?
Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Nalazi pokazuju da ste nekada bili u kontaktu s virusom i razvili imunitet. Akutna infekcija je isključena.

Luli29

Hvala Vam puno! Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.