Test za trudnocu

ghetaldus

Postovani doktore
Jel test za trudnocu vrijedi 40 dana nakon rizicnog odnosa?
bio je negativan al je napravljen u popodnevnim satima makar je bio prvo jutarnji.Pa me zanima jer bi pokazao da je u pitanju trudnoca pozitivno.
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je prošlo 40-tak dana i ako je negativan, svejedno je da li je isti napravljen ujutro ili popodne. Dokaz je da niste trudna.

blueberry

Do koliko dana posle zaceca se moze raditi test za trudnocu.?.pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

14 dana nakon začeča pa naviše.

blueberry

Znaci test moze da pokaze rezultate sve do kraja trudnoce ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

LL1944

kupila sam test za trudnocu i odmah se pokazala 1 plava crtica..cekala sam 2-3 min al nista nije bilo i spremila sam test u kutiju..nakon 2 dana sam otvorila test kad sam ga isla bacit..i vidila se i druga plava crtica samo dosta svjetlija...jel to mozda od stajanja ili moguce da sam trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Jel vi čitate upute testa?

Rista123

Postovani, da li je iskljucena mogucnost trudnoce ako je test za rano otkrivanje trudnoce uradjen 17-og dana nakon odnosa prvim jutarnjim urinom i negativan je?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da.

ime21

Postovani, da li je negativan test koji je uradjen 22 dana nakon nezasticenog odnosa ali u vecernjim casovima, validan ili ga treba ponoviti? Hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrijedi. Ne treba ga ponavljati.

abynthe

Postovani

Ako je test napravljen 50 dana(7tjedana) nakon odnosa na
popodnevnom urinu (nesto tekucine se popilo pa je urin
razrijedjen),da li je rezultat (negativan) tocan,ili treba ponoviti,hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Točan je i ne trebate ga ponavljati. Mislim da previše ispitujete uvijek iste stvari te vam savjetujem da nađete dobrog ginekologa koji će vam biti uvijek na raspolaganju za vaša pitanja. Pozdrav.

abynthe

Hvala Vam,i ispricavam se sto gnjavim uvijek istim
pitanjima.Poslusat cu vas savjet.Moj ginekolog je
jako dobar dijagnosticar,ali prilicno je skrt na rijecima.
Sve informacije koje sam trebala saznala sam od Vas i
na tome sam vam neizmjerno mnogo zahvalna.
Da zivim u Zagrebu svakako se ne bih dvoumila po pitanju
lijecnika jer vjerujem po svemu da ste izuzetno strucna osoba, sa
mnogo strpljenja.
Veliki pozdtav,hvala na svemublunk

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim. Neko više od kolega govori, neko manje. Neko pojasni stvari neko ne. Neko nema vremena jel je gužva. Razumijem vas.

micika_p

Uradila sam test 19 dana nakon odnosa na prvi jutarnji urin, negativan je, treba li da ga ponavljam ili je validan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je validan tek kad vam kasni menstruacija a nikako ne prije.

celeb18

Postovani doktore,
Dosta sa zabrinuta, naime, zanima me da li je test na trudnocu 100% validan nakon vise od mjesec dana od odnosa, on je bio 18.5., menstruaciju sam dobila na vrijeme, 31.5. Medjutim, ovaj mjesec nisam imala one sluzi koju uvijek imam, pa tako mogu da odredim plodne dane, da oni nisu izostali zbog trudnoce? I da li postoji nesto sto bi moglo utjecati na to da test pokazuje lazno negativan rezultat, nakon vise od mjesec dana? Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali menstruaciju na vrijeme, dakako da se ne radi o trudnoći. Test je očan više od 99 posto.