Test za trudnocu

Anabelle36

Uvazeni doktore,oprostite na oduzimanju dragocjenog vremena, nedavno sam vas bila kontaktirala. Rekli ste mi da trudnoca nije u pitanju no nisam bila mirna pa sam odlucila napraviti test. Iako mi je ciklus svako 40tak dana napravila sam test 30 dana od posljednje "menstruacije" tj. rekli ste mi da to najvjerojatnije nije menstruacija. Test je pokazao negativno i pratila sam upute no kad sam napravila test dok sam cekala rezultat, test nisam ostavila ravno vec sam ga drzala okrenutog prema dolje. Zanima me da li je moguce da sam trudna i da je pokazivalo negativno zato sto sam drzala test prema dolje? Stomak mi je i dalje napuhan iako vjezbam ne smanjuje se. Molim vas za odgovor i puno vam hvala unaprijed.

medolinotar20

Postovanje,

Naime, situacija je ovakva, nevina sam djevojka, nisam nikada imala odnos. Decko i ja smo 6 dana prije ocekivane menstraucije imali peting, dodirivanjem splovila, on je svrsio, ali ne u mene, nego na nogu, dva puta... menstruacija mi kasni 5 dana, jutros sam napravila test na trudnocu i bio je negativan, to je 11 dan od kako smo imali peting, da li je moguce da sam trudna. Jer mentruacija kasni, a nemam nikakvih simptoma ni mentruacije ni trudnoce ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anabelle ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka pročitajte u postevima koji govore o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Medolinotar ne radi se o trudnoći. Kako bi do iste došlo ako niste spolno aktivna???

Anabelle36

Hvala Vam puno

medolinotar20

Znam da je glupo pitanje doktore, ali sam jako zabrinuta, obzirom da mi kasni menstruacija.. strah me da ipak nije uslo nesto od one sjemene tekucine, odnosno predejekulata i da sam na taj nacin ostala trudna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

1234@

Test trudnoce sa osetlivoscu od 25 ml u, dali je pouzdan nakon 17 dana od odnosa-26 dana od ciklusa, i ako nije kada je najsigurnije da se uradi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 17 dana od odnosa test je pouzdan.

Ljilja234

Poštovani doktore,
Test za trudnocu sam radila 1 7-i i 30-i dan od odnosa, oba su bila negativna međutim nisam koristila prvi jutarnji urin. Jesu li rezultati pouzdani ili je potrebno ponoviti test s prvim jutarnjim urinom?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, rezultati su pouzdani i nije potrebno ponavljanje.

Kisajepadala

Postovani doktore,

Da li lijek bromazepam utiče na rezultate testa za trudnocu? Uzela sam jednu tabletu u prethodna 24h

Anemone nemorosa

Poštovani,
27.04. Imala sam prekid trudnoce iz razloga ne razvijanja ploda. Prva menstruacija nakon toga mi je bila 28.05., a drugu sam imala 21.06.
Imala sam nezasticeni odnos 1., 2. i 3. jula. s tim da je bio prekinuti snosaj, odnosno suprug je ejakulirao van. Vec sedam dana imam simptome koji mi se javljaju kada trebam dobiti ali jos uvijek nisam dobila.
Jucer sam radila kucni test koji je bio negativan, a danas sam radila test u laboratoriji iz krvi beta HCG koji je takodjer negativan (vrijednost <2mlU/ml).
Pitanje: Da li se ovim rezultatima iskljucuje trudnoca I da li ima potrebe za ponavljanjem testova.
Hvala unaprijed za odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kisajepadala, bromazepan ne utječe na test za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Anemone nemorosa, rezultat beta HCG-a isključuje trudnoću.

buco28

Poštovani,

molim Vas za pomoc te se unaprijed ispricavam na duzem postu. Djevojka nema kalendar mjesecnice i ne broji kako joj dolazi mjesecnica, a mjesecnice joj svaki mjesec kasne. No prosla joj je dosla negdje malo poslije 10.01.2023., imali smo zasticeni odnos 3.2.2023. nakon kojeg sam dva puta pregledao kondom i bio je citav te recimo dva sata nakon odnosa kad sam isao drugi put pregledavat kondom i bacit ga ca bio je suh kao barut. No danas je vec 19.2.2023 i njoj jos uvijek stvari nisu dosle. Radila je test na trudnocu 15.2.2023 koji je pokazao negativno te danas opet 19.2.2023 negativno, jedina je stvar sto nije radila na prvi jutarnji urin vec par sati nakon prvog jutarnjeg urina. Koliko mozemo biti sigurni da je trudnoca iskljucena? Hvala na odgovoru.

natasa30

Postovani doktore!

Zadnji ciklus je bio 20.1… odnosi 22.1.,24.1 i 7.2.
Ciklus treba doci 17.2., i jos uvijek nema ni naznaka.. radila sam danas dva testa.. prvi je clear blue digital sto se moze raditi 6 dana ranije.. njega sam uradila na prvi jutarnji urin i bio je negativan, jos jedan popodne isto negativan. Znaci 2 dana prije ocekivane menstruacije. Bila sam takodjer na ultrazvuku i rekao mi je doktor ako je trudnoca da je jos rano i da se nista ne moze vidjeti. On vidi samo trolisni endometrij 12mm zadebljan. Dali to znaci da ce uskoro nastupiti menstruacija? Da se ne brinem oko trudnoce? Na uzv na jajnicima nema zutog tijela. Jos jedan test sam radila na dan ocekivane menstruacija, jos jedan dana i oba su negativna. Ovaj mjesec sam pila Prednisolon (kortizol), jel moguce da zbog njega kasni? Jucer i danas isla neka sukrvica i veceras vise nista.. Hvala Vam!