TORCH

Melisa__

Postovani,

Dobila sam dio nalaza pa me zanima da li je sve ok dok čekam ostatak i pregled ginekologa.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru,

Krajnje nestrpljiva pacijentica

HBs Ag NEREAKTIVAN 0,62
HCV ukupna At. NEREAKTIVAN 0,11

HIV 1+2 (Ag/At) NEREAKTIVAN 0,25

Rubella virus IgM At 0,26
Rubella virus IgG At 12,7

Cytomegalovirus IgM At (CMV) 0,16
Cytomegalovirus IgG At (CMV) 139,90

Unaprijed zahvalna na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su u redu. Možete biti mirni.

min1601

Poštovani,

U 16. nedjelji trudnoće sam, nalaz TORCH-a:
HSV1/2: IgG 1: 3894 pozitivna REFERENTNE VRIJEDNOSTI: >1:231
HSV1/2: IgM 0,255 pozitivna REFERENTNE VRIJEDNOSTI: >0,200

Rubellavirus: IgG 42,5 pozitivna
Rubellavirus: IgM negativna

Da li pozitivan HSV utiče na trudnoću?
Ako biste bili ljubazni da pogledate moj nalaz i odgovorite, veliko hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pozitivan nalaz IgG antitijela znači da ste tijekom života bili u kontaktu sa tim virusima, a IgM znači akutnu infekciju. Kako bi se vidjelo koliko davno je ta infekcija bila test na IgG antitijela se ponavlja nakon 14 dana. Usporedbom vrijednosti ova dva testa prati se da li količina protutijela pada ili raste ili ostaje ista. Prema Vašim nalazima vi ste prije trudnoće bili u kontaktu s virusima, stoga nema opasnosti za plod.