trajanje trudnoce

levinja007

postovani! zanima me ako sam zatrudnjela ali sam imala zastitu 14.11 m sam imala 5.12 i opet nezasciten spolni odnos 19.12 kolika bi bila na uz razlika u tjednima il danima i dali se to jos broji ugnjezdjivanje ili bi se to vidjelo na prvom uz ta razlika?imala sam u 8 tjednu i slagalo se je sa zadnjom m u 102d plod je bio 3,3 u 12 3d 6,6cm.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako prvi UZV korelira sa veličinom ploda i izostankom menstruacije onda je trudnoća isto tolika.

mrkvica2609

Poštovani, molim vas za pomoć. Pokušati ću biti što jasnija. Ostala sam neplanirano u drugom stanju, zanima me kojeg je dana došlo do oplodnje. Ciklusi mi inace traju oko 32dana, a M 6 dana. Imala sam odnos 12dc (2-3 penetracije do pola i jedna do kraja, otprilike je sve trajalo 10sekundi, bila je prisutna samo njegova sluz, ejakulacije nije bilo jer smo odustali od odnosa, a time ni predejakulata, kod sebe nisam primjetila vecu kolicinu sluzi koja bi ukazivala na plodne dane), drugi odnos smo imali 17dc- po kalendaru ovulacija, "pravi odnos" (on je svršio ali vani, nije bio siguran je li što ostalo unutra, ja sam osjecala i prije odnsa veliku kolicinu svoje sluzi, povecan libido i bol u trbuhu). Prvi ultrazvuk je na dan koji je po ZM trebalo biti točno 8tjedana pokazao 7+3tj što bi i odgovaralo ovom drugom odnosu, odnosno Uzv pokazuje da je ovulacija/oplodnja nastupila 18dc?? U velikom sam šoku zbog same trudnoće, puno bi mi znacio da ako je moguće odgovorite od kojeg je odnosa doslo do oplodnje?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome do oplodnje je došlo nakon drugog odnosa.

mrkvica2609

Hvala najljepsa.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.