Trombofilija

Marica5555

Poštovani!
Imala sam spontani pobačaj u 12 tjednu. Molim Vas ako mi možete očitati nalaz.
Hvala.
F II= G/G homozigot divljeg tipa
F V= G/G homozigot divljeg tipa
PAI-1= 4G/4G mutirani homozigot
MTHFR = C/T heterozigot
AT = 94 (70-120)
Protein S=104 (70-123)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, homozigoti za mutaciju na genu PAI 4G/4G imaju 3 do 5 puta veći rizik za trombozu i komplikacije u trudnoći. Iako se ne može znati da li je to bio uzrok spontanog, u idućoj trudnoći bi trebalo razmisliti o terapiji niskomolekularnim heparinom.