Trudnoca

Indiraa

Vev godinu dana imam problem s menstruacijom ..u godinu dana imala sam je samo u martu pijem tablete za stitnu zlijezdu .nevina sam a nedavno sam imala s momkom odnos ali smo se samo trljali spolnim organima ja sam tad svrsila a on je odmakeo se i svrsio da li postoji mogucnost da sam trudna iako nisam imala menstruaciju 3 mjeseca i ako sam neviina .nije nikako ulazio u mene samo povrsno trljanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Javite se ginekologu jer nije normalno da imate tako rijetko menstruaciju. Radi se vjerovatno o ozbiljnijem hormonskom problemu kod vas.

Indiraa

Od kad sam prvi put dobila mens. Nisam imala redovno nekad sam imala krvarenje po 2 mj bez prestanka i morali su mi zaustavljat sa tabletama a nekad nebi dobijala ali bi imala jake bolove pa su mi ukljucivali hormonalne tablete i poslije njih imala sam 3 mj redovno i poslije opet nista .a onda od jula 2014 nisam dobila sve do marta 2015 i nakon 3 mj sam otisla doktorica je rekla da mi je nesto te velicine da bi trebala dobit medjutim ja nisam kad sam otisla na kontrolu na ultrazvuku se prikazalo kao da ne trebam dobit u medjuvremenu sam i saznala da mi je stitna usporena i dobila sam terapiju za stitnu a i imam povisen inzulin jako i pijem od januara i za stitnu i za inzulin i dobila sam samo u martu i opet nemam dobijem naznake ali ne .iskreno ja nisam za da pijem hormonalne tablete jer od kad sam ih pila pocela sam se debljat i sad imam viska kg ucinio je inzulin svoje ali i tablete . mislite li da je 6 mj malo sto sam pila terapiju ili da sam vec trebala dobit normalnu mens ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate se hormonski obraditi. Pretpostavljam da se radi o pcosu i terapija s obzirom na vašu dob će biti oralna kontracepcija dugi niz godina.

Indiraa

Pcos mi nikad nisu spomenuli uvijek su jajnici cisti i normalni do sad nikad nisam imala nikakvu cistu na njima ..a imam 19 godina i ove tablete sto pijem da li ce one utjecat na trudnocu kasnije,da li cu ih moci prekinut kad budem planirala trudnocu i hoce li kaf prekinem biti sve normalno sto se tice trudnoce .

Postovani, zadnji spolni odnos sam imala krajem 3 mj bez kontracepcije, nakon toga sam imala menstruaciju normalno u 4 i 5 mjesecu i sad bih trebala dobiti menstruaciju medutim stomak mi je nekako napuhan i boli me pa me strah da nisam slucajno trudna jer sam vidila mogucnost menstruacije u trudnoci, nadam se da je ovo pred menstrualno stanje....molim odgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Indira za početak morate napraviti spolne hormone i ostale pretrage koje se rade kod sumnje na pcos.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zvjezdana prema opisanom ne radi se o trudnoći.

mirela001

Poštovani,
obavili smo sve pretrage vezane za začeće. moji brisevi su uredni, spolni hormoni pokazuju da imam još male rezerve jajašaca, ali za sada su folikometrijski nalazi u redu, rede mi ih već tri mjeseca i folikuli budu 8 dam vež 17 mm, sada je bio čak 22 mm, spermiogram je uredan kao što ste mi i sami rekli. e sada dali da još neko vrijeme pokušavamo sami ili da odmah idemo na mpo pošto su meni 39 god. i amh je nizak? dali krvna grupa ima neke veze sa time, ja sam nula negativno, a njegovu ne znamo (pošto na forumima govore da i to ima veze sa trudnoćom) zanima me dali trebamo i tu neku pretragu ili što već?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram da krenete u postupak MPO

Indiraa

A ima li sanse da sad u ovakvom stanju sa svim ovim ostanem trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji dakako ali je znatno umanjena.

Indiraa

Hvala puno .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Indiraa

Rekli ste da s onim odnosom s momkom nisam ostala trudna ali me je poceo bolit stomak nisko da strane i na gacicama mi se pojavilo nesto zuto .jel to znak da cu dobiti mens ili ?

Indiraa

Isto tako kad lezim na stomaku osjetila sam neko pulsiranje u donjem stomaku bolove u bubrezima ledjima ..jeste sigurni da nisam mogla ostat trudna a i onaj odnos sto sam rekla nedavno se zapravo desio u petak i subotu ..

ivonas12345

Postovani, u petak zbog jakih bolova u donjem predjelu trbuha zavrsila sam u bolnici. Nakon ultrazvuka ustanovljeno je da imam vista tekucine. Radjen je bthcg 2 puta i ne pokazuje trudnocu, a sumnjali su na vanmaternicnu. Nakon tri dana tekucine jos ima. Mozete li mi pomoci sto bi to bilo?? Nije bilo nikakvih cisti..jel moguce da bthcg nije pokazao trudnocu?? Hvala unaprjed. Lijep pozdrav

Proslu mengu sam dobila 24.5 I bila sam kod decka 6.6. Nismo imali spolni odnos, ali je on svrsio I meni je otislo po ruci (odmah sam je oprala). On je sjedio ja sam bila ispod njegovih nogu. Je li moguce da su 2 kapi otisle "dolje" I ako je postoji li mogucnost trudnoce? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu. LP.

Izvinite, ali ne vidim odgovor. Ako Vam nije problem da ponovo napisite bila bih Vam zahvalna. Hvala