Veličina i težina ploda

mirelaa

Bok.

Na redovnom ultrazvuku 18+2, vel ploda je 17 cm a težina 158g. Inače svi organi i sve sto se gleda u tom tjednu je uredno, al me nešto brine ova težina s obzirom da čitam da plod u tj 19 teži oko 200-250g. Možete malo pojasniti , jeli to ok?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, važno je izmjerene vrijednosti usporediti s prvim ultrazvukom. Možda je trudnoća nešto manja od amenoreje.

mirelaa

Od Dr sam dobila odgovor da je prerano za neka točna mjerenja ali da na osnovu pregleda i cijelog mjerenja sam dobila datum poroda sto prema prvom danu zadnje menstruacije odgovara sto znaci da je sve ok. Jel to točno il dostatno objašnjenje ?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se amenoreja poklapa sa uzv nalazom onda je sve u redu. Kasnije postoje velika individualna odstupanja u veličini i težini ploda. Normalna porođajna težina je od 2500 g. do 4000 g., što ne znači da dijete od 2,5 kg ima zastoj rasta, nego je jednostavno sitnije zbog genetike.

mirelaa

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.