Trudnoća

ivana30041994

Poštovani,

u 37. tj sam trudnoće i ginekolog mi je rekao na pregledu da mi je ušće uloživo 1/2 čl. Što to znači da ću uskoro roditi tj prije 40 tj?

Ivo Balenović, dr. med.

TO je uobičajen nalaz za dob trudnoće. A kada ćete roditi to nitko ne može znati. Djeca rođena iza 37. tjedna gestacije su terminska.

tincica7

Poštovani,

trudna sam 12+6 tj, sve je u redu jedino uzimam Euthyrox da snizimo TSH, trenutno je 3.8, pa mi je dr. povećala malo dozu. Također imam niže trombocite, 146 10e9/L, te se nadam da će se i oni povećati.
Od vitamina, trenutno pijem Elenatal, ali zanima me da li bih trebala uz to piti još folne kiseline ili je dovoljna doza u ovim već postojećim vitaminima?
Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnim dozama folne kiseline. Dovoljno se nalazi u tabletama koje uzimate.

Cura94

Postovani,
Trudna sam 28+1 , na kontroli mi je receno da imam nesto veću količinu plodne vode, AFI 22, beba je 1300gr , BDP 75, FL 55, AC 246...beba je nesto veća nego tjedni trudnoće.
Radila sam sve briseve i ok su, ogtt nisam uspjela napraviti jer mi je bilo loše, a šećer na tašte je 4.5,da li je nalaz AFI zabrinjavajući?
Prije 2 tjedna na kontroli je kolicina plodne vode bila uredna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, količina plodove vode je promjenjiva tijekom cijele trudnoće. Ona se neprestano stvara i eliminira. Nalaz nije zabrinjavajući.

natasa30

Postovani doktore!
Imam jedno pitanje. Zadnji ciklus mi je bio 16.11., odnos sam imala 21.11. nezasticen ali nije "zavrsio" u mene. Iduci odnos je bio 28.11., sa kondomom + svrsio vani muz. Ja trebam dobiti ciklus 14.12. Inace mi 7 dana prije ciklusa ide kao malo roza, sada ne ide nista, pa sam se uplasila da je mozda trudnoca u pitanju. Imam dvoje djece, a nove trudnoce se bojim jer sam dobila cistokelu nakon drugog poroda. Radila sam jutros test (ClearBlue digital ultra osjetljiv) pokazao je negativno. Hvala na Vasem odgovoru. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je napravljen u vrijeme kada je prilično pouzdan. Trudnoću možete isključiti.