Trudnoća bez ploda

Zbunjeni56

Poštovani,
molim Vaše mišljenje.

Posljednju menstruaciju imala sam 3.10., a prije toga 24.8. Test za trudnoću napravila sam 3.11.i bio je pozitivan. Prva kontrola kod ginekologa je bila 13.11.gdje ginekolog vidi GV s ŽV 2,3 mm bez ploda, tvrdi da je trudnoća po UZV za 1tj.manja i naručuje me na idući pregled za 4 tjedna. Tjedan dana kasnije, 20.11.sam dobila blago krvarenje, taj isti dan javila se kod ginekologa i nalaz je bio sljedeći: u uterusu kolabirana GV sa ŽV 4,8mm, plod se ne vidi. Kao uzrok krvarenju navodi hematom koji se pojavio u međuvremenu. Dobivam duphaston 3*1, mirovanje i vadim beta HCG. Prvi rezultat od 21.11.iznosi 41630, a nakon 48 sati iznosi 65586. Prema Vašem mišljenju, je li to dovoljan porast bete nakon 48h, s obzirom da se vrijednost nije poduplala? Moram napomenuti da krvarenja vise nije bilo uopce, bolova nemam, povremeno samo nakon brisanja primijetim smeđi iscjedak u tragovima. Ima li prema vašem mišljenju šanse za pozitivan ishod i da se ipak plod pojavi na UZV? Kontrola je zakazana za ponedjeljak.

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u urednim trudnoćama vrijednost beta hcg-a se svaka dva dana udvostručuje. Kod Vas vrijednost bete ne prati taj porast. No, samo na temelju vrijednosti beta hcg-a ne možemo sa sigurnošću tvrditi što se događa sa trudnoćom. Potrebno je uraditi ultrazvuk i na temelju toga postaviti konačnu dijagnozu.