Trudnoća da ili ne

lor55

Poštovani,
Zadnje menstruacije bile su mi 22.5, 24.6, 22.7. , 17.8., 13.9.. U noći s 26. na 27.9 dečko i ja imali smo nezaštićeni spolni odnos. Nije ejakulirao u mene no postoji mogućnost da je izašla predejakulatna tekućina tijekom odnosa. Zatim smo imali odnos 28.9. također nezaštićeni. Ejakulirao je (većinu izvan rodnice) no nismo sigurni kada je točno započeo ejakulaciju. Popila sam Escapelle tabletu 1h nakon toga.
Imam dva pitanja :
Može li se zatrudniti od predejakulatne tekućine?
Postoji li bilo kakva mogućnost za trudnoću ako sam popila Escapelle pilulu?
Hvala vam unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, predejakulat ne sadrži spermatozoide. Escapelle sprječava oplodnju, ali zaštita nije 100%. Od 100 žena koje uzmu tabletu 2 će zatrudnijeti.

Burke1996

Pozdrav doktore,

Djevojka i ja smo imali spolni odnos na prvom danu plodnih dana, nije bilo ejakulacije unutar rodnice, takodjer nije dugo trajala penetracija - svega nekih 7-8 sekundi, bas iz straha od trudnoce. Ejakulirao sam nakon 4-5 minuta od te kratke penetracije.

Trebala je dobiti jucer, ali jos nije pa nas je strah, imamo li razloga za brigu? Hvala i pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći, ali ako menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana, neka uradi test.

princessis

Postovani. Naime imala sam spolni odnos s deckom 10. Juna i to je bio 4. Dan moje mjesecnice, nezasticen ali je bila ejakuacija vani. Ja sam dobila sam 6. Juna a odnos bio 10. Juna. Poslije toga iduci mjesec sam dobila tek 18. Kasnilo mi je nekih 12 dana i bila je bas bolna mjesecnica. Sledeci mjesec mi je kasnilo 18 dana i otisla sam kod ginekologa na UZ 1.septembra, znaci nakon dva mjeseca i 20 dana od zadnjeg odnosa. Nisam nista ginekologu govorila za odnos ali me zanima da sam trudna da li bi on vidio na UZ to nakon tog odnosa 10. Juna? Poslije 10. Juna nisam nikako imala odnose. I nakon tog pregleda dobila sam 6. Septembra opet normalnu mjesecnicu. Znaci nemaju veze ta kasnjenja, ne postoji mogucnost trudnoce i da li bi ss ona vidjela na UZ nakon tog vremena? Znaci odnos je bio 10. Juna a UZ preko stomaka 1. Septembra. Takodje me zanima inace nakon koliko dana od odnosa ss moze uraditi test? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti. Obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, trudnoća bi se sigurno vidjela na uzv pregledu.

1234p

Poštovani, posljednja menstruacija mi je bila 5.9.-11.9.
14. i 15.9. sam imala zaštićeni spolni odnos, a 23. i 29. nezaštićeni- pulling out method.
30.9. sam osjetila pečenje i bol pri mokrenju koja traje do danas, također moram na toalet jako često gotovo svakih pola sata. Imam vodenasti iscjedak svaki dan, pogotovo ujutro.
Danas mi je 31. dan, nisam još dobila menstruaciju, inače su mi menstruacije relativno točne oko 28 dana. Mogućnost trudnoće ili pripremanje tijela na dolazeću menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test. To je jedini način da se sazna o čemu se radi.

1234p

Poštovani, napravila sam test i negativan je. No, bol pri mokrenju nije prestala. Pijem uvin čaj i konstantno imam žućkasti-vodenasti iscjedak. Je li moguće da ova upala utječe na kašnjenje mjesečnice?

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da uradite analizu urina, vjerojatno je u pitanju uroinfekt. Upala ne utječe na ciklus. Test je isključio trudnoću. U pitanju je hormonska neravnoteža koja može biti uzrokovana mnogim čimbenicima kao što su: stres, intenzivna tjelesna aktivnost, promjena u prehrani i tjelesnoj težini...