trudnoća i ct,rendgen

ivana

molim Vas lijepo,
zanima me da li postoji period nakon obavljenog ct-a kada se ne preporučuje trudnoća,odnosno konkretnije,postoji li period nakon obavljenog ct-a(mozga) kada,ako dodje do trudnoće,trudnoću treba prekinuti i zanima me ako se rendgen šaka obavi u prvim tjednima trudnoće da li je treba prekinuti.
naime,pred dva mjeseca sam radila ct mozga a pred neki dan rendgen šaka i sad me strah šta ako sam trudna.ne trebam napominjati da Vas molim za šta hitniji odgovor
unaprijed hvala,ivana

Prof. dr. Josip Djelmiš

poštovana Ivana,

CT mozga kao ni rtg snimak šaka nije razlog za prekid trudnoće.