Trudnoca i kucni ljubimci

Simone

Postovana dr.,

kako imam kastriranu macku koja zivi s nama u kuci ali izlazi van (u vrt) i usitinu je vrlo voljen (citajte razmazen koji ne moze bez nas) kucni ljubimac a ja razmisljam o trudnoci, zanima me da li moja macka moze biti u mojoj blizini tijekom trudnoce.

Napominjem da cijeli zivot imam kucne ljubimce macke i svjesna sam da macke koje izlaze imaju toksoplazmozu i da ja vjerovatno vec imam antitijela.

Molim Vase cijenjeno misljenje!

Hvala unaprijed

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Simone,
Svakako učinite testove na toksoplazmozu da bi bili sigurni da li imate ili ne antitijela. Savjet je, da u trudnoći Vaš kućni ljubimac ne bude blizu Vas.