Trudnoca i mucnina

sil555

Poštovani,

Zadnja menstruacija mi je bila 2.8.2019., iduca bi trebala stici kroz nekoliko dana, po procjeni mog uobicajenog ciklusa ovaj vikend, tako da ona ne kasni jos, medutim, vec tri dana imam mucnine i osjecaj tezine u zelucu koje su najgore navecer pred spavanje, povracala nisam. Citala sam da je uobicajeno razdoblje za pocetak mucnina od 6. tj. trudnoce, ali ovo je puno ranije, pogotovo jer jos menstruacija niti ne kasni, je li moguce da je mucnina simptom trudnoce ili smatrate da je simptom mozda nekog gastroenteroloskog problema, buduci da sam u zadnja 2 mjeseca smrsavila 8 kg?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da bi mučnina bila uzrokovana eventualnom trudnoćom. U pitanju je gastroenterološka problematika.