Trudnoca preko prsta???

Strahodtrudnoce

Postovani,
Pod velikim sam stresom vec mjesec dana zbog straha od trudnoce te Vas molim da mi odgovorite na pitanja. Nalazila sam na ovakva pitanja i zakljucila sam da trudnoca nije moguca ali od tog dogadaja ( koji je bio na prvi plodni dan, prema aplilaciji na mob) dobila sam sa zakasnjenjem od 3 dana prvu "menstruaciju" a sada ovaj mjesec nakon 2 dana sto je u redu jer mi nikada nisu tocne u dan, ono sto me brine je to sto nije obilna kao i inace, crvene je boje i traje ko i inace, i napunim ulozak ali ne ide mi kao inace punim tokom jedino kad obrisem, nakon mokrenja mi izade veca kolicina te me brine da nije lazna menstraucija koja se dogada u ranoj trudnoci o kojoj sam dosta citala. Moze li razlog za oskudnije menstruacije biti stres jer kao sto sam rekla samo o tome raumisljam i jako me brine, takoder sam pocela naglo aktivno trenirati i promjenila dosta prehranu i pritom izgubila 5 kg. Nikada nisam imala spolni odnos, jedino sto prakticram sa deckom jest zadovoljavanje prstima. Postoji li mogucnost da sam trudna ako se na prstu kojim sam se ja ili on mene zadovoljavao slucajno nasao predejakulat ( smatram da se radi o predejakulatu, jer mu izade iskljucivo kad ga dovedem do vrhunca ali stanem naglo, prije nego sto svrsi ) ili mozda i ejakulat. Oprostite na velikom pitanju, i zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste trudni i ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja.

Strahodtrudnoce

Dakle mogu biti mirna? Hvala Vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Možete biti mirni.

Strahodtrudnoce

Evo mene opet... opet me panika uhvatila jer sam procitala da je doktor da ovom forumu prije par godina napisao da je vidio primjere gdje je zena zatrudnila preko prsta, pa me zanima dali je to stvarno tako lako moguce? I jesu li ova 2 krvarenja u mom slucaju bila menstruacije bez obzira sta nisu bila obilna? Sada sam 12. Dana ciklusa primjetila kad se obrisem prozirno mutni ( malo bjelkast ) rastezljiv iscjedak koji je trajao do 16. Dana ciklusa. Radi li se o ovulaciji i plodnim danima, odnosno dali mi je ovo jos jedan dokaz da nije doslo do trudnoce jer zene ne ovuliraju u trudnoci? Hvala

Strahodtrudnoce

I zanima me moze li decko prilikom masturbiranja ejakulirati prije vremena da ne osjeti ili je to moguce samo prilikom samog odnosa, jer mi je rekao da mu izade neka tecnost a i sama sam to osjetila kada bude blizu ejakuliranja ali stanem kad to osjetim na ruci... znam da sam naporna ali me cijela ova situacija zabrinjava iako mislim da od tog dogadaja ( 3.5 ) vec bi imala barem napuhani, malo veci trbuh da je doslo do trudnoce. Nisam u mogucnosti da napravim test, pa ste mi Vi jedino rjesenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Iscjedak govori u prilog ovulaciji. Trudnoća preo prsta je samo puka teorija. Teoretski je moguće svašta. Za oplodnju je potreban volumen ejakulata od najmanje 1 ml. Niste trudni.

Strahodtrudnoce

Dakle trudnoca je moguca samo ako se ima spolni odnos tj. dode do penetracije penisa u rodnicu i ejakulacije kod istog? A sve ostalo su samo teoretski moguce price? Hvala Vam od srca.

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

Strahodtrudnoce

Zanima me jos samo jedna stvar... moze li se implatacijsko krvarenje javiti 2 puta u istom razmaku ili je to normalna menstruacija. Krvarenje mi se pojavilo u 5. i 6. Mjesecu nakon 32 dana crvene boje samo manje obilno nego inace i tijekom zadnje menstruacije su mi na zadnji (5.) dan prilikom brisanja bili prisutni ugrusci.

Strahodtrudnoce

I samo da nadodam da mi je 1. Krvarenje u 5. Mjesecu pocelo 22.5. znaci 19 dana nakon rucnog zadovoljavanja, postoji li sansa da je prema svemu navedenom u prijasnjem postu i nakon 19 dana tek uslijedilo implatacijsko krvarenje jer sam citala da se dogada ranije.

Ivo Balenović, dr. med.

Nije moguće da do implantacije dođe nakon 19 dana.

Strahodtrudnoce

Znaci da je ipak rijec samo o oskudnijim menstruacijama, hvala Vam na svemu happy

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

Strahodtrudnoce

A koliko dana nakon odnosa dolazi do implantacijskog krvarenja i moze li se dogoditi u istom razmaku vise puta? Zanima me za ubuduce.

Ivo Balenović, dr. med.

Otprilike tjedan dana, a implantacijsko krvarenje se javlja samo jednom.

Strahodtrudnoce

Mogu li onda sa 100 % sigurnoscu iskljuciti trudnocu buduci da sam dobila krvarenje na 19. Dan od dana zadovoljavanja tj. 5. Dan nakon jednog drugog zadovoljavanja prstima koji se dogodio na 28. Dan ciklusa ( koji inace traje najvise 35 dana pa smatram da je to neplodan dan i da se tada nije nista moglo desiti, pa ga zato nisam ni spominjala) i mjesec nakon a grudi su mi bolne i imala sam onaj iscjedak sredinom ciklusa pa pretpostavljam da bi trebala prokrvarit i ovaj mjesec. I stvarno se ispricavam na puno pitanja ali psiha mi jednostavno ne da mira.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Strahodtrudnoce

Evo mene sa novim problemom, dobila sam nesto sada 3 dana prije ocekivane menstruacije (prema kalendaru na mob ). Problem je u tome sto to nije krv, nego vise sluzavi iscjedak pomijesan sa krvi. Zasto mi se to dogada? Zasto nemam normalnu menstruaciju kao i inace vec 3. mjesec za redom? Ako je trudnoca iskljucena ( jer se implantacijsko krvarenje u trudnoci javlja samo 1 ) moze li ovo biti zbog hormona?

Strahodtrudnoce

I da zaboravila sam nadodati da sam jucer ( kad sam dobila tu neku vrstu krvi - jucer je cak bila neka rijeda krv ) imala uzasne grceve u donjem dijelu leda ( sto nikada nisam imala ) i trbuha.