trudnoca u neplodnim danima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer ste imali odnose u neplodnim danima.

tina56

Znaci, zadnju menstruaciju sam imala 12.12 i ciklus mi je redovan svakih 30 dana rijetko kada mi zakasni ili urani jedan dan. Imala sam spolni odnos 1.1 bez zastite, ali partner nije ejakulirao u mene, i odnos je trajao jako kratko. Imali mogucnosti da sam trudna posto je nova mjesecnica trebala doci jucer, a jos je nema?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bilo kao što ste opisali onda se ne radi o trudnoći.

tina56

Zaboravila sam napisati kako partner nije ejakulirao u mene vec je otisao u wc i ejakulirao prije tog kratkog odnosa. Oprao se i napravio je sve kako ne bi ostalo sperme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je mala samo zbog neplodnih dana. To što se on oprao neki put ništa ne znači. U spolovilu neki put ostane dovoljno sperme za oplodnju ako su plodni dani svakako. Stoga savjetujem da se bolje zaštitite ubuduće.

tina56

Zahvaljujem na odgovoru. happy
Zanima me samo je li potrebno napraviti test ili ne? Gledam izostanak menstruacije kao razlog jer sam pod stresom i malo prehladena. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba test.

tina56

Znaci ne radi se o trudnoci? Puno vam hvala na svim odgovorima happy

eve.

Postovani, ukoliko sam imala odnos posljednji dan menstruacije, ili pak pred posljednji i nismo koristili zastitu, vec smo se "cuvali", tj. decko je "pazio". Da li postoje neke (IKAKVE) sanse za zacece? I ima li potrebe za koriscenjem testa?
Unaprijed Vam hvala na odgovoru! Srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Eve neće doći do trudnoće, ako su vam ciklusi redoviti i ako ste bili u neplodnim danima.

pixi13

Lijep pozdrav...
Jedno pitanje... Cura i ja imali smo odnos dan nakon kraja mjesecnice, problem je taj sto je zastita pukla (kondom)... Svejedno kao i inace (bas iz ovoga razloga) pokusao sam ne ejakuirati u nju ali postoji velika mogucnost da je dio sperme ipak ostao u vagini... Ciklusi su joj oko 25 dana... Zanima me kolika je sansa da dode do trudnoce sa pretpostavkom da su joj to vjerovatno neplodni dani?
Unaprijed hvala...
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ,tako reći nikakva, ako je to bio peti ili šesti dan ciklusa.

Eli75

Imala sam spolni odnos 12. Dan od mjesecnice i sljedecu sam dobila nakon 27 dana i bila je uobicajna,u medjuvremenu nisam vise imala nijedan odnos ali sljedeca mi menstruacija kasni 4 dana da li je moguce da sam trudna a da sam imala jednu mjesecnicu

pixi13

Puno vam hvala!
Pozdav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Eli, ne radi se o trudnoći.

m1234

Poštovanje...
Zanima me dali je moguće da osoba ostane trudna ako je imala odnos u neplodnim danima,tocnije 6 je bio zadnji dan plodnih dana a odnos se desio 7 koji je označen kao neplodan dan,te je doslo do problema sperma je zavrsila u maternici...sad me zanima dali je moguće da ostane se trudan iako kasni menstruacija vec 5 dan ali osoba ima problema u mokracnom dijelu te uzima antibiotike,doslo je do upale,pa nezna dali je moguce da je trudna ili?
Unaprijed se zahvaljujem!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste dobro računali plodne dane po tome ne bi trebalo doći do trudnoće.

ditedi

Cura i ja imali smo zasticeni spolni odnosaj upotrebom prezervativa, ali prezervativ je puknuo, i ona je otisla drugi dan kod ginekologa koji joj je izracunao da je 5. dan ciklusa, ali radi straha ona je svejedno uzela pilulu za dan poslije, i ona inace ima problema sa kasnjenjem menstruacije ali sada joj kasni vec tj dana, dali je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je ali malo vjerovatna. Nek napravi test.

Poštovani ! 4.5. imao sam odnos sa curom prvi puta zaštićeni, potom nezaštićeni (prekid snošaja) i nisam svršio u vagini nego izvan .. zanima me da li je moguća trudnoća zbog toga što je drugi puta bilo nezaštićeno te je moguće ostalo sjemene tekućine po penisu, da napomenem razmak između prvog odnosa (zaštićenog) i drugog (nezaštićenog) bio je oko 4, 5 sati. Zanima me također da li su joj bili neplodni dani, inaće cura mi ima redovit menstruacijski ciklus koji ne odstupa ni dan uvijek je 28 dana. zadnju menstruaciju je dobila 14.4 trajala je do 19.4.