trudnoca unatoc pilulama?

MARINA,19

Postovana doktorice,imam veliki problem i iskreno se nadam da mi mozete pomoci.Unazad 5.mj.koristim pilule Cilest,sve je bilo u redu,ali prosli mj.sam zaboravila popiti prvu tabletu,koju sam popila iduce jutro i dalje sam pila po redu.Za vrijeme koristenja te kutije pila sam i antibiotike(Silapen) za koje sam cula da smanjuju djelotvornost pilula.Menstruaciju sam normalno dobila,ali sad mi ova menstruacija kasni 3 dana.A nemam ni simptome da bi mogla doci.Bojim se!Jesam li trudna?! HVALA

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Mogućnost zanošenja nakon nezaštićenog odnosa tijekom uzimanja tableta Cilesta (uz uzimanje antibiotika) izrazito je mala i praktički samo teoretska. Mislim da nemate razloga za zabrinutost zbog neželjene trudnoće, ali ako imate kakve subjektivne naznake preporučila bih da učinite beta hCG ili test na trudnoću.