Trudnocaaaa

Minamina1234

Postovanje. Danas sam vadila betu i rekli su mi da je negativno, pa me zanima vase misljenje. Nalaz je sljedeci : B HCG > 5,0 mlU

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, koliko vidim nalaz pokazuje da je beta viša od 5 (ili je krivo napisano?). Vrijednosti bete niže od 5 isključuju trudnoću.

ugljesae

Postovanje doktore, nakon par pozitivnih kucnih testova na trudnocu otisla sam kod ginekologa gdje sam potvrdila trudnocu.
Dijagnoza: Graviditas HBD VI/VII per LMP
Graviditas HBD V/VI per UZ
Pravilan gestacijski mjesak dvostrukog obruca 11,8mm(5+0), sa primarnom zumancevom vrecicom 3,2 i susp embrionalnim odjekom 2,8mm, cervis zatvoren, unutrasnje usce T tipa, adnexa b.o cavum douglasi slobodan.
Doktorica je rekla da jos uvijek ne cuje otkucaje, ali je moguce da je doslo do ovulacije kasnije jer mi mensez varira od 28-35 dana. Pa je jos uvijek rano. Imam li razloga za brigu?
Ukljucila sam B complex i folnu kiselinu (Polivit B).
Tokom planiranja trudnoce pila sam Inofolic vise od godinu dana jer imam PCOS. Mogu li nastaviti sa Inofolicom u toku trudnoce, da li je kontraindikovan?
Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je manja tjedan dana od amenoreje. Ono što se u ovoj fazi vidjeti je u redu. Slobodno nastavite s uzimanjem Inofolica.

ugljesae

Dobar dan. Trudnica sam, 9 sedmica. Uradila sam nalaze krvi i brisa.
Sto se tiče TORCH-a, rezultati su sljedeći:
Toxoplasma gondii: IgG-negativan, IgM-negativan.
Citomegalovirus: IgG-pozitivan (377.5U/ml), IgM-negativan.
HSV 1/2: IgG-pozitivan(592.8U/ml), IGM-negativan.
Rubella: IgG-negativan, IgM-negativan.

Zatim, Chlamidia Trachomatis-negativan.

Što se tiče vaginalnog i cervikalnog brisa: Candida species: 40%.

Imam li razloga za brigu?
Hvala unaprijed.
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Sve je u redu. Možete biti mirni. Potreban je samo vaginalni antimikotik zbog gljivica (Canesten, Plymicol, Rojazol...)

Marina26

Poštovani doktore,

Imam jedno pitanje. Danas sam trudna 18 + 1 i par puta me po prstima elektricitet kada sam pokušala tipkat po laptopu. Prvi put kada sam ga stavljala na punjač ali ne u uticnicu jer je već bio prikopčan nego u sam laptop i onda svaki put kada bi krenula tipkat nakon nekog vremena i tako par puta ( 6-7 ne znam koliko). Moze li to utjecati na moju bebu? Trebam li sw brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. To nema nikakvog utjecaja na bebu.

Poštovani doktore,
Trajanje ciklusa varira mi između 26 i 27 dana, menstruacije su redovite, traju 5 dana. Posljednja menstruacija započela je 5.11., završila 9.11. Plodni dani su prema kalendarskom izračunu započeli 12.11., a ovulacija se treba dogoditi 17.11. Dečko i ja imali smo odnos 12.11. ujutro oko 7 sati. Koristili smo kondom, dečko je ejakulirao u njega i nakon par sekundi izvadio je penis iz vagine. Dečko je prije skidanja kondoma primijetio prozirnu ljepljivu sluz na vanjskoj strani kondoma odmah kod navoja tj. kod otvorenog dijela kondoma. Zanima me je li moguće da je dio sperme iscurio iz kondoma u vaginu ili je to vaginalni iscjedak, kolike su šanse za trudnoćom u ovoj situaciji ako je u pitanju sperma s obzirom da je bio sami početak plodnih dana te trebam li popiti pilulu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je vaginalna sluz. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Zahvaljujem happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.