tumačenje nalaza

Makario

Poštovani,

molim Vas objašnjenje nalaza i da li se radi o trudnoći.
Dolje je kopija nalaza.
Hvala unaprijed!

vrijednost grafički prikaz jedinice očekivane vrijednosti
(S) beta HCG 178226.00 ( ) > IU/L 0,00 - 5,00

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nalaz beta HCG-a ukazuje na trudnoću.

Nikolija07

Postovani
Da li mozete da mi objasnite sta pise u nalazu.
Endometroijum debljine 3,2mm, u kavumu supektan miom ili polip, uterus nromalen morfologije. Desnonuvarijum na tipicnom mjestu vel.23x25,5mm uredan. Lijevi uvarijum vel.21x30 mm vise uz uterus i nize. Nema slobodne tecnosti u maloj karlici.
U pitanju je kontrola posle missed ab.
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazu sumnja se na miom ili polip unutar maternice. Obzirom da je tek postavljena sumnja sigurno nisu veliki. Ukoliko se radi o polipu on može spontano nestati s menstruacijom. Savjetujem uzv pregled neposredno nakon menstruacije. Jajnici su urednog izgleda.