Tumačenje rezultata kombiniranog probira

reni111

Poštovani molim vas tumačenje rezultata kombiniranog probira.
Imam 35 godina.

PAPPA 3453, korigirani MoM 1,18
HCG 69, korigirani MoM 2,9

CRL 71 mm
NT 1,2 mm, MoM 0,68
Gastacijska dob 13+3

A) Biokemijski biljezi +NT:
Trisomija 21 (1:605)
Trisomija 18-13 (<1:100000)
Dobni rizik (1:224)

B) Biokemijski biljezi
Trisomija 21 (1:99)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kombinirani probir je uredan, iako je biokemijski rizik nešto povišen. Kombinirani probir se sastoji od uzv mjerenja i biokemijske analize. Time se smanjuje broj lažno pozitivnih nalaza koji bi se dobio samo biokemijskom analizom.

reni111

Doktore hvala Vam na odgovoru.
Smatrate li da je potrebno napraviti još neke dodatne pretrage, Nifty ili Harmony test ili nešto drugo, s obzirom na lošiji biokemijski nalaz?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko želite biti 100% sigurni bilo bi dobro da učinite.

miljana.b88

Poštovani, molim Vas da mi protumačite rezultate testa:

29 god.
Gestacijska starost 13+1
CRL 66 mm
Fb-hCG 74,06 mlU/ml, 3,07 MoM
PAPP-A 3026 mIU/ml, 1.35 MoM
NT 1,2 mm, 0,71 MoM
Down syndrom risk 1:1809
Edward`s and Patau`s syndrome risk less than 1:100000
Age risk 1:624

Unapred hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom testu.

miljana.b88

Hvala Vam puno... Mnogo nam znaci Vas odgovor... Pozdrav..

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.

vojvoger

Poštovani,

Molim da mi protumačite nalaz i kažete moramo li se brinuti radi nuhalnog nabora od 3,3 mm, odnosno da li je moguće da je mjerenje netočno?

Ostatak nalaza nalazi se ispod:

Gestacijska dob prema CRL 56 mm, 12 + 2

Rezultati testa i rizici:

Free ßhCG 25,27 mIU/ml 10.10.2017. : 0,72 MoM.
PAPP-A 5791 mIU/l 10.10.2017. : 2,19 MoM.

NT 3,3 mm(CRL 56mm):2,23MoM.
Težina:60 Kg

Rizik za sindrom Down; 1 : 196 rizik veći od graničnog.
Dobni rizik 1: 711 .
Rizik za sindrom Edwards i Patau; 1 : 2599 rizik manji od graničnog.
Biokemijski rizik za sindrom Down ; 1 : 6778, rizik manji od graničnog.

Mommy92

Postovani, molim Vas misljenje vezano za ove rezultate:
Dobni rizik: 1:335
Biokemijski rizik za Down: 1:53
Nuhalni nabor: 1 mm, velicina ploda: 51 cm (12+0)
Kombinirani rizik za Down: 1:329
Buduci da je biokemijski rizik tako visok, a kombinirani je umjeren, smatrate li da su potrebne daljnje pretrage?
Moze li na rezultate biokemijskog testa utjecati uzimanje euthyrox-a, duphastona i sl?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Mommy92

Poštovani,

ukratko, biokemijski rizik na sindrom Down mi je 1:53, što spada u visoki rizik, dok je rezultat kombiniranog probira na sindrom Down 1:327, što ne bi spadalo u veći rizik od graničnog, koliko sam proučila. Nuhalni nabor je 1 mm.

S obzirom da je biokemijski rizik visok, ali kombinirani je ipak bolji, bi li po Vama bilo potrebno raditi dodatne testove?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, biokemijski rizik je povišen. Kombinirani test (biokemija + uzv) je uveden zato da se smanji broj lažno pozitivnih biokemijskih nalaza, a on je u granici normale. No, zbog izrazito povišenog biokemijskog rizika savjetujem da s vašim liječnikom razmotrite mogućnost dodatne dijagnostike..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za vojvoger, rezultati ranog kombiniranog probira ukazuju na povećan rizik Downovog sindroma. Naravno, to nije dijagnostička metoda nego samo ukazuje na povećan rizik. Preporučam posjet liječniku radi daljnje dijagnostičke obrade.

gataloca

Poštovani, molim Vas za tumačenje kombiniranog:
39 godina.

Nuhalni nabor 0,75
Tjeme Trtica mm 61,4
Gest dob: 12+4

Beta HCG 27,46 MOM:1,1
PAPP-a 7078 MOM: 4,03

rizici:
ua dob trudnice 1:83
za Down 1:1321
za Edwards i Patau manje od 1: 100.000
Biokemijski: 1:270 - doktor mi je rekao da je biokemijski granični zbog poprilično povišenog PAPP-a. No eto ja želim još jedo misljenje, svugdje vidi da se priča o beta hcg, a nigdje o tome što znači povišeni PAPP-A? A ja ne želim guglati.

Puno hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom nalazu. Kod trudnoća s Downovim sindromom postoji tendencija povišenja vrijednosti free β-hCG-a i sniženja vrijednosti PAPP-A.

bojana92

Dobro vece,treba mi pomoc oko tumacenja rezultata happy
Trudnoca 12+0
free beta 80,48 mlU/ml-0,54 mom
papp-a1063mlU/l-0,54mom
nt 1,2mm (crl of58,5mm)-0,78 momRizik godina majke 1:1333
T.21 rizik 1:2497
T.18-13 rizik 1:1000000

bojana92

Beta 2,29 mom
papp-a 0,54 mom
nt 1,2mm (crl of 58,5)-0,78 mom
12+0
age rizik 1:333
T.21 1:2497
T.18-13 1:1000000

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom nalazu.

Mikava

Postovani, molim Vas za tumacenje rezultata testa:

23 godine
Prva jednoplodna trudnoca
Biometrijska gestacijska dob 63mm sto je ekvivaletno 12 nedelja plus 6 dana
Stvarna gestacijska dob 13 nedelja
Dijabetes- Ne
Pusac- Da

Vrijednost Free beta hCG- 140,2 mlU/ml : 4,61 MoM
Vrijednost PAPP-A - 3680mlU/l : 1,08 MoM
Vrijednost NT - 1,58mm ( CRL 63mm ) : 0,97 MoM
Tezina : 62kg

Rizik sindroma Down 1 : 609
Dobni rizik 1 : 859
Rizik Edwards-Patau Nizi od 1 : 100000

Ultrazvuk uredan, prisutna nosna kost

Hvala unaprijed!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o umjerenom riziku za Downov sindrom. Budući da su ultrazvučni biljezi negativni (uredni) ne preporuča se daljnja dijagnostika (amniocenteza), osim ako Vi to želite.

Nazad
1 ... 25 26 27 28 29 30 ... 46
Naprijed