učestali iscjedak

Sandra

Poštovani,

zanima me mogu li česte pojave pojačanoga bijeloga iscjetka i bakterija u mokraći negativno utjecati na moje zdravlje?
Naime, već nekoliko godina imam problema s pojačanim (jakim) iscjetkom (bijele boje). Redovito posjećujem ginekologa (svakih 5-6 mjeseci), svaki put ga uredno obavijestim o problemu, a on mi svaki put za terapiju prepiše vaginalete (Plymicol, Canesten...). No, rezultat takve terapije je kratkoročne prirode. Iscjedak se stalno vraća. Budući da sam vrlo sklona infekcijama, higijeni intimnog područja pridajem veliku pažnju. No, svejedno imam konstantnu prisutnost bakterija u mokraći. Na dan popijem od 1/2 l do 1l urološkoga čaja.Imam 24 godine. Može li se ovaj moj problem efikasno riješiti jednom zauvijek (ili barem svesti u "granice normale"blunk, odnosno može se ovakva situacija negativno odraziti na trudnoću u budućnosti?
Zahvaljujem, s poštovanjem.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Sandra,
zbog infekcije mokraće potrebno je učiniti urinokulturu, antibiogram i broj klica i prema antibiogramu liječiti.
Drugi Vaš problem je infekcija rodnice. Treba utvrditi uzročnika i ciljano liječiti.