ulcerozni kolitis i trudnoća

IVANA

Poštovani,
Trudna sam 5 tjedana.
Bila sam u remisiji no početkom trudnoće bolest se vratila.
Trošila sam prije sulfasalazine i salofalk čepiće. A što sad?
Molim Vas za savjet.

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga Ivana,
Potrebna je konzultacija sa gastorenterologom i ginekologom ali najbolje bi bilo da se javite u jedan od centara koji se bavi trudnoćama i provedete na Odjelu nekoliko dana kako bi se mogla učiniti adekvatna obrada i odlučiti se o terapiji. Bilo bi dobro da barem do 12 tjedna trudnoće se izbjegne bilo kakva terapija.