Ulozivost

Ayan

Postovani,
drugorotka sam u 7 tt. Prije par dana pojavio mi se smeckasti iscjedak zbog kojeg sam dobila preporuku mirovanja uz utrogestan. Također je ustanovljeno da sam uloziva za vrh prsta. U prosloj trudnoci sam cjelo vrijeme bila uloziva za jagodicu. Koliko je ovo zabrinjavajuce i sto da radim dalje? Da li trebam neke dodatne pretrage? Da li trebam strogo mirovati?Navodim kako osim ovih nemam drugih poteskoca.

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Strogo mirovanje, cervikalni brisevi, KKS, CRP, urinokultura i Utrogestan dalje.
Nema veze što ste uloživa u 7. tjednu trudnoće. To ništa ne znači.

Bebabroj3

Pozdrav trudna sam 34tj , rijec je o 3 trudnoci, i dr je na pregledu ustanovila da sam uloziva za vrh prsta. Spomenila je da malo pripazim ali kada sam dosla kuci vidila sam da u knjizici pise mirovanje. Koliko je to ozbiljan nalaz i sto bi trebalo obuhvacat to mirovanje.

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ženu koja je već dva puta rodila to je normalan nalaz. Mirovanje nije potrebno.