Upala....pomoc

Hrusty25

Postovani,

Cura je bila prije mj dana na papa testu i danas je zvala sestru i kaze sestra da ima upalu da nije dobar papa test...nista drugo samo da ce poslat u ljekarnu terapiju i nista vise...da skratim pricu....dobila je dalacin tm kremu i gyno-daktarin...pitanje moje je...dali je to nesto ozbiljno...i koje se prije koristi...tablete ili krema? I dali se smije prije toga imati spolni odnos ili nesmijemo iducih 7 dana...?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da je samo upala (bez atipije stanica) sigurno nije ništa opasno. To je samo reakcija na mikroorganizme koji normalno žive u rodnice. Kada se naruši normalna mikrovaginalna flora (stres, pad imuniteta), pojedini mikroorganizmi porastu više od uobičajenog i izazovu upalu. Prvo neka koristi Dalacin, a zatim Gyno daktarin