upit

petra

Zanima me koliko je krvarenje kod defloracije i kolika je bol i da li je ona razlicita kod npr. 17 god ili 26 god.?
I postoji li neko prepoznatljivo obiljezje muske nevinosti?

hvala,Petra

Doc dr. sc. S. Kupešić

poštovana,
Zbog različitosti u konstituciji spolnih organa ne postoji jasna naznaka o prvoj spolnoj aktivnosti muškarca (ona se jedino može naslućivati temeljem njegova ponašanja). Pojavnost krvarenja prilikom defloracije uvjetovana je lezijom himena, a različitost intenziteta krvarenja ovisi o građi ove strukture koja u svake pacijentice ima različitu količinu veziva o kojoj ovisi razina lokalnog krvarenja. Bolnost je, s druge strane uvjetovana spazmom rodničkih mišića koji pak direktno ovise o stupnju psihičke napetosti djevojke i najvećma doprinosi osjećaju (ne)lagodnosti prilikom prvog spolnog snošaja. Stoga, smatram da je ovaj moment važniji od starosti žene prilikom prve spolne aktivnosti.