ureaplasma

VeraV

Poštovani,

Pošto sam narucena kod ginekologa tek za 10 dana molila bih vas da me unaprijed informirate o nalazima koje sam dobila a nemam od koga prikupiti informacije njihovih znacenja.

Napravila sam pretragu '' Bris cerviksa - na Ureaplasmu urealyticum i Mycoplasmu hominis
Nalaz je sljedeci:

- Ureaplasma urealyticum . izolirana
10(3) CFU/ml

Mycoplasma hominis nije izolirana

Pretraga broj dva je FSH,LH, estradiol,prolaktin i testosteron 3.d.c.
Nalaz je sljedeci:

(S) Prolaktin - 378
(S) FSH - 6.16
(S) LH - 5.87
(S) Estradiol 321.20
(S) Testosteron 0.66

Ovi izrazi mi nista ne znace i molila bih vas da mi laicki kazete dali je situacija zabrinjavajuca i vase misljenje i savjeti o daljnjim postupcima.
Unaprijed Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mogu Vam interpretirati nalaze, ali mi niste napisali zbog čega ste radili mikrobiološku obradu vrata maternice i spolne hormone.
Da li se obrađujete zbog steriliteta ili nekog drugih smetnji?
Što se tiče briseva vrata maternice izolirana Vam je ureaplsma, ali u manjem broju takod terapija nije potrebna, ali se nalaz može ponoviti za mjesec dana.
Spolni hormoni su uredni i vjerujem da imate normalan menstrualni ciklus.

VeraV

Poštovani,
Ispricavam se zbog nepotpunih informacija, naime pretrage radim jer vec dvije godine ja i muz pokusavamo imati bebu ali ne ide pa smo se odlucili na pretrage.
Unaprijed hvala!

VeraV

Poštovani,
Pretrage radim zbog steriliteta, vec dvije godine pokusavamo dobiti bebu ali ne ide, puno vam hvala na brzom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem daljnju obradu steriliteta. Prohodnost jajovoda, spermiogram, progesteron, hormone štitnjače.

VeraV

Poštovani,
spermiogram je uredan.

Poslušati cu vase savjete i baciti se u daljnje pretrage, puno hvala na brzim odgovorima!!!

bebabeba

Poshtovani doktore,
ja sam izmakedonije i izpricavam se na moj loshi hrvatski,al se nadam da ce te me razumljeti. Ja sam u braku necelu godinu ali vec dugo pokushavamo da imamo bebu i to nam ne ide.Proshle godine radila sam sve analize i sve je bilo ok,PAP,mikrobioloshke briseve,Clamidija i Mycoplazma negativni.Pila sam 3ciklusa Klomifen i kada nije opet nastala bremenost poceli smo sa analizama.Hormoni sam radilana 3,13i 21 dan: NA 3DAN CIKLUSA=LH 6,5 granice (1,1-11.6) EKSTRADIOL 195 granice (0-587); TSH 2,1 granice ( 0.25-4,)tu su mi propustili FSH pa na 13DAN CIKLUSA:FSH=24 a granice su (5,8-21)
LH=23,6 a granice u (17-77);Prolactin=757a granice su (133-975);Estradiol=115 a granice su (124-1468);Testosteron=1,7 a granice su (2.2-4.1).Na 21dan Progesteron=55.3(19-76).FSH sam proverila i na 3dan i bio je 18,5. Nakon ove rezultate doktoricame je upatila kod specijalist za sterilitet. On mi je preporacao da radim Invitro,i zato shto sam imala normalan folikul prirodno predlozio mi je da radimo pod hitno invitro.To sam odbila jer mi drzava dozvoljava 3 besplatna invitra i sada skupljam dokumenata za to.U te dokumente treba da imam testove za klamidiju,Mycoplazma i Ureaplasma.Na ove testove izolovana je na aerobno kultiviranje UREAPLASMA UREALYTICUM 10^4. Dali pre jednu godinu nisu izolovali Ureoplazma jer sam testirala samo Mycoplazma? ili se sada ovo pojavilo?.Kazite mi dali moze ova bakterija da je ucinio moj sterilitet,i dali moze od nje da je moj FSH toliko visok.Dali imam shanse da spustim FSH i da ostanem trudna po prirodan put jer bash ovaj mesec na ultrazvuk doktorica kaze da sam imala ovulaciju bash kao po knjigama. Nisam proverila do sada kanale i jajnike,shta da radim vash savet,molom vas.
Puno vam hvala sa vashe vreme instrpljenje da procitate sve.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste mi rekli koliko Vam je godina. Ureaplasma sama po sebi ne može biti uzrokom steriliteta.
U obradi fali još dosta podataka. Nemate nalaz spermiograma, te još i prohodnost jajovoda.
Ako na ultrazvuku imate ovulaciju svakako mislim da možete ostvariti trudnoću.
Zatim ne znam ultrazvučnu sliku jajnika, kvalitetu kao i folikulogenezu.
Dakle nakon što potrošite Vi i suprug terapiju za ureaplasmu, savjetujem prohodnost jajovoda, kao i to da suprug napravi spermiogram.

@ir

poštovanje Dr.
Molila bi hitan odgovor.. ginekolog mi je zbog infekcije propisa antibiotik azimed, dvije kutije.. dali da drugu popijem nakon jednog ili dva tjedna? zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nakon 2 tjedna.

@ir

Poštovani,
zaboravila sam reci da je jedna kutija 3X500mg.. da nije možda jedna za mog partnera?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam niti zbog čega uzimate azitromicin. Koja je bila indikacija da Vam ga liječnik prepiše?
Premalo detalja ste mi dali.
Ali ako se radi o ginekološkoj upali, iscjetku, svakako da partner mora popiti istovjetnu terapiju.

bebabeba

Poshtovani Doktore,
puno vam hvala na vashi brzi odgovor,ispricavam se shta nisam navela moje godine i to su jako bitne za moj slucaj,imam 36godina,sada sam napunila,amoj suprug 38...eto zato i smo zagrizeni jer znamo da nemamo puno vremena.Doktore ja sam vam pisala moje hormone no nisam pisala da imam nizak AMH<0.16.Neki mi kazu da to neznaci da nemogu da imam dete jer ipak ja imam rezerve no to i visak FSHsu nam dali znak da moram da se obratim strucnjaku za sterilitet.Inace od pretrage sprovodlivost jajevode nisam nishta ucinila,nekoliko puta sam rekla mojoj doktorici ali ona mi je rekla da ako moram da idem na invitro da ne moram da to proverim.Specijalist za sterilitet nishta mi nije predlozio,taj mesec sam imala normalan folikul i on je zelio da mi uradi pod hitno invitro...jedna moja prijatelica mi je rekla da od start invitro sa tako visok FSH je neuspeli i ja doktore neznam koi put da uhvatim,zato i pitam vas za savet.
Inace rezultati mog supruga od spermiograma su ovi:
> VOLUMEN:2.3ml
> PH=7.8
> VISKOZITET,LIKVEFAKCIJA,IZGLED=normalen
> Le=negativen
> Kletki:
> Koncentracija=98M/ml granice (>20M/ml)
> Motilitet=66% (>50%)
> Progresivan motilitet=15% (>25%)
> Imotilini=34%
> Normalni formi=6% (>5%)
> spermatozoidi=225.4M (>40M)
> Motilni(a+b+c)=149.5M
> Progresivni=34.5M (>20M)
> Funkcionalni =M
> Komentar=ASTHENOZOOSPERMIA.
Na ovaj rezultat specijalist za sterilitet nam je rekao da je moj muz super,a mojaopshta ginmekoloc=gica je rekla da i on nije u redu.I mi lutamo i neznamo koi put da uhvatimo.
Doktore sta treda da uradim da ispitam kvalitetu jajnika i folikulogenezu?
Od sutrapocinjemo sa terapijom pa da onda sve uradim.
Puno vam hvala doktore....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, istina je da visoki FSH i vrijednosti AMH-a ukazuju na to da jajnik stari.
Spermiogram je dobar za inseminaciju.
Osnobno u Vašem slučaju napravio bih prohodnost jajovoda, te ako su prohodni učinio indukciju jajnika uz klomifen, a nakon toga inseminaciju.
Postupak bih ponovio 2-3 puta, te ako ne dođe do trudnoće napravio IVF postupak. Dakle mislim da ste uz ovakve nalaze već davno trebali napraviti AIH(inseminaciju)
Dakle ne smijete predugo čekati, i trebate aktivno krenuti u postupke potpomognute oplodnje. Prvo od lakših metoda (AIH) pa ako ne uspije dalje. Dakle "step by step"-

@ir

poštovani,
zbog povisene temperature 37,3, otisla sam u ginekologa. rekla je da iman neku infekciju, visak slobodne tekucine (koliko sam razumila), nije mi uzimala bris, radi njezinog godisnjeg.. propisala mi je antibiotik azimed dvije kutije, (3x500mg) i dvije kutije vaginaleta.. rekla je da mi i partner isto mora pit antibiotik.. sad ne znam jesu li obe kutije za mene ili je jedna za njega.. dali su mi ove tablete trebale smanjit temperaturu? ja je jos uvijek iman..
zahvaljujem puno na brzim odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dosta je bilo uzimati aitromicin kroz 3 dana.
S obzirom da i dalje imate temperaturu savjetujem da se javite vašoj ginekologici na kontrolni pregled.

Jelena30

Poštovani,
budući da uskoro planiram trudnoću napravila sam briseve. Izolirana mi je ureaplasma urealyticum i to <10 na3. Moja ginekologica mi je rekla da se to u pravilu ne liječi antibioticima budući su kolonije ureaplasme u tolikoj količini,ali mi je ipak dala Sumamed tbl 500mg i to dvije kutije. Na moje pitanje da li je potrebno liječiti i supruga ona je rekla da nije. Da li je onda moje liječenje uzaludno, i koliko treba vremena proći da smijem ostati trudna nakon uzimanja Sumameda ili smijem zatrudnjeti kako ona kaže i za vrijeme uzimanja te date terapije?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u potpunosti se slažem sa mišljenjem Vašeg ginekologa.

laguna

Poštovani doktore!
Prije 20-ak dana napravljen mi je bris cerviksa i izolirana mi je ureoplasma urealyctum u koncetraciji >10 na 4 CFU/ml. Ginekolog mi je prepisao azitromycin,jadini antibiotik na kojeg je ova bakterija bila senzitivna. Nakon 15 dana,ponovila sam pretrage, i opet mi je izolirana ureoplasma urealyctum,ali ovaj put u koncetraciji >10 na 5 CFU/ml. I što je najgore,više nije senzitivna na nijedan antibiotik, samo je na 2 blago senzitivna.. Danas sam tek dobila nalaze tako da još nisam stigla do svog doktora. Jako sam prepadnuta , te Vas srdačno molim da mi rečete svoje mišljenje u vezi mog slučaja. Puno hvala!

laguna

Poštovani doktore!
Prije 20-ak dana,napravljen mi je bris cerviksa, i izolirana mi je ureoplasma urealyctum u koncetraciji > 10 na 4 CFU/ml. Doktor mi je dao antibiotik sumamed, jer je samo ova bakterija bila senzitivna na azitromycin. Ponovila sam bris nakon 15 dana, i opet mi je izolirana ureoplasma urealyctum,ali ovaj put u koncetraciji < 10 na5 CFU/ml,i ovaj put na nijedan antibiotik nije senzitivna,samo je na 2 srednje senzitivna, a na sve ostale je rezistentna. Nalaze sam tek danas uzela,tako da još nisam stigla do svog doktora. Molim Vas za Vaše mišljenje. Unaprijed Hvala!