ureaplasma

daniela

Poštovana,
Prije cca mjesec dana nađene su mi ureaplasma urealitycum i streptococus aglactinae. Nakon terapije doksiciklin caps. u cefaleksin tab. ponovljeni su brisevi. Ponovo je utvrđena ureaplasma a uz to još i chlamidia trahomatis. Pravi zoološki vrt.Moram vam priznati da mi je puna kapa tih spolnih infekcija. Očajna sam jer godinama posjećujem ginekologa u principu svakih mjesec do dva i nikad do sad nalaz nije bio u potpunosti uredan i uvijek kljukam nekakve tablete i stvaljam raznorazne kreme i vaginalete i uvijek s nešto opako nađe. Prošla sam sve trihomonase, gljivice, gardnerelle, streptokoke, ešerihije i da vam ne nabrajam dalje. Vodim uredan spolni život, jedini mi je partner suprug sa kojim sam već sedam godina. On se testirao i njegovi su nalazi svi negativni.Na higijenu posebno oboje pazimo. Imam spiralu cca godinu i pol dana. I prije i poslije spirale uvijek imam taj žućkasto bijeli iscjedak tako da sam ulošcima ispunjena 365 dana u godini. Dolazim do zaključka da bi možda bilo najbolje da mi se svi reproduktivni organi odstrane pa bi se valda i te životinjice povukle.Imam 29 godina i dvoje male djece i ne razmišljam o trećoj trudnoći. Zanima me kada će tim problemima doći kraj i kakao mogu sama sebi pomoći obzirom da antibiotici kod mene nemaju više nikakvog efekta. Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Doc. dr. S. Kupešić

Poštovana gospođo Daniela,

Zahvaljujem se na Vašem upitu vezanom uz spolne infekcije. Ne slažem se s Vašom idejom da je odstranjenje spolnih organa rješenje problema spolno uvjetovanih infekcija. U Vašem slučaju savjetovala bih ekstrakciju (vađenje) intrauterinog uloška, upotrebu oralnih kontraceptiva i definitivno izlječenje upale (na temelju cervikalnih briseva i učinjenih antibiograma). Bez obzira na negativan nalaz bbriseva u supruga savjetovala bih da istu antibiotsku terapiju istodobno koristi i Vaš suprug. Tek tako osmišljeni pristup može dovesti do izlječenja upalne bolesti ginekoloških organa.