Ureaplasma - Doksiciklin

charlie

Postovana doktorice!

Pronadjena mi je ureaplasma (10 na 3) i ginekolog mi je dao Geonistin vaginalete i Doksiciklin kapsule 100mg.
No, od Doksiciklina mi je pozlilo i na hitnoj su mi zabranili piti ga dalje jer nisu bili sigurni je li to alergijska reakcija. Da li se Doksiciklin moze zamijeniti nekim drugim lijekom?

Unaprijed hvala na pomoci!

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Alergijske reakcije na doksiciklinske preparate su doista rijetke i bilo bi ih uputno verificirati alergološkim testiranjem. Preporučila bih da se obratite na specijalizirani odjel za probleme alergološke naravi gdje će se učiniti potrebita testiranja i odredili lijekovi na koje niste preosjetljivi. Nakon ovakovog postupkamorate se obratiti Vašem liječniku kako bi na temelju raspolopživih podataka mogao ordinirati terapiju koja će biti efikasna u Vašem slučaju.