utjecaj preboljelih bolesti na trudnoću

Mia

Poštovana doktorice,

kao dijete sa 9 god. sam preboljela leukemiju, sada mi je 29 godina i u ranoj sam trudnoći. Zanima me da li to može imati ikakvih posljedica na moju trudnoću i moj plod?

Unaprijed hvala na odgovoru,

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
S obzirom na podatke o Vašoj primarnoj bolesti koju ste preboljeli u dobi od 9 godina savjetujem Vas da se obratite za savijet hematologu jer prognoza i utjecaj leukemije uvelike ovisi o njenoj vrsti. U svakom slučaju Vam preporučam detaljno ultrazvučno praćenje rasta i razvoja ploda, kao i eventualne dodatne metode prenatalne dijagnostike (poput double/triple testa, rane amiocenteze i sl.).