Uzimanje sljedeće kutije Yaz pilula bez pauze

Arbor

Poštovani,
čitala sam da je moguće izbjeći krvarenje u pauzi između uzimanja dvije kutije pilula, na način da se nakon popivene zadnje pilule iz blistera samo nastavi s novom kutijom.
Budući da uskoro planiram put u inozemstvo i voljela bih izbjeći krvarenje u tom periodu, zamolila bih Vas za savjet. Je li u redu postupiti na takav način i može li imati štetne posljedice na ciklus?

Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, može se početi uzimati slijedeća kutija bez pauze/placebo i na taj način izbjeći krvarenje. Ne može štetiti organizmu.