Uzv

sajka89

Doktore izvinjavam se htjela sam da pitam da li se na uzv moze vidjeti ako je ostecen bazalni sloj sluzokoze materice? I da li je normalna debljina endometrijuma 2 dana menstruacije 68 mm?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je oštećen bazalni sloj, tada nema rasta endometrija (sluznice) tijekom ciklusa, a krvarenja izostanu ili postanu jako oskudna. Debljina endometrija pred ovulaciju naraste do 12 mm, a neposredno nakon menstruacije bude oko 2 mm.

sajka89

Hvala. Oprostite ja opet. Dobila sam ovog puta na 23.dan menstruaciju, a inace je na 29 dana. Tece bas puno krvi. Sinoc sam bila na uzv i rekose u redu je. Meni je danas 3.dan i tece bas puno. U proslu srijedu sam imala biopsiju. Ne znam sta da radim. Ovako nije nikada bilo.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako krvarenje ne bi stalo u iduća dva do tri dana ili krenu ispadati ugrušci javite se u hitnu službu.