UZV-Double test

antea

Imam 37,5 godina, 24.06. sa 13 + 4/7 mi je napravljen UZV pregled (nuhalni i ostali markeri u redu). Rečeno mi je da odem na vađenje krvi (za Double test) oko srijede 30.06. Mene zanima sa koliko tjedna je najbolje raditi Double test i koliki je "dozvoljeni" maksimalni razmak između UZV i vađenja krvi (ja bih u srijedu bila 14 + 3/7 tjedana i 6 dana od UZV), a da bi rezultati bili vjerodostojni-da li program pri izračunu rizika uzima u obzir i taj razmak između UZV i vađenja krvi?
Unaprijed zahvalna na vašem odgovoru

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Antea,dvostruki test se radi od 15 do 16 tj., razmak od uzv do vađenja krvi do 48 sati.