Viroza u trudnoći

Nera

Poštovana,

nalazim se u 10. tjednu trudnoće i dobila sam virozu. Nemam temperaturu, samo mi jako curi nos i peče me grlo. Nikakve lijekove ne uzimam. Da li postoji ikakva mogućnost da viroza šteti plodu?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Veoma je mala mogućnost da viroza bez povišene temperature šteti plodu. Ipak, radi Vaše sigurnosti uputno je činiti redovitu ultrazvučnu kontrolu kako biste odagnali i najmanju sumnju.