zaboravljena prva pilula

iman000

Poštovani,
jučer, 7.8.2013. trebala sam početi s novim pakiranjem tableta za kontracepciju, no zaboravila sam uzeti prvu tabletu koju inače uzimam u 20:30h. Danas sam se toga sjetila i odmah popila tabletu, točnije u 14:00h. Zanima me jesam li ispravno postupila i hoće li to imati utjecaj na neke stvari ili je samo potrebna dodatna zaštita sljedećih sedam dana. Znam kakav je postupak kada se zaboravi tableta, no ovdje je riječ o prvoj tableti iz novog pakiranja pa nisam sigurna jesam li je trebala uzeti ili ne.
Unaprijed hvala,
Ivana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzeli ste i to je to. Dodatna zaštita tjedan dana i ne brinite.

iman000

riječ je o Lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam rekao i ranije.

Tinaa30

Poštovani,

Kontracepcijske pilule pijem 2 god, prvo sam pila Triquilar, a zadnja 2 mjeseca Qlairu.
Zadnju aktivnu tabletu sam popila 2.08. i isti dan dobila menstruaciju koja je trajala do 7.8.
S novim pakovanjem sam trebala poceti u ponedjeljak 5.8., ali nisam bila u mogucnosti doci do tableta, pa sam prvi dan preskocila i u utorak popila prvu tabletu u 15h i nakon toga drugu u 20h kao i obicno. Odnose nisam imala u vremenu prije novog pakovanja. Jucer sam imala spolne odnose, pa me zanima da li postoji mogucnost trudnoce? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa.

Antonija222

Zdravo. Pijem Novinete tablete vec dve i po godine, imala sam nedelju dana pauzu. Trebalo je juce (u ponedeljak) u 14h da popijem prvu tabletu iz novog pakovanja, ali sam zaboravila, pa sam popila dve jutros u 9 (zaboravljenu i redovnu za taj dan). Imala sam odnose u nedelju vece, i decko je svrsio u meni, pa me zanima koja je verovatnoca da sam ostala trudna i koliko dugo treba da imam neku vrstu dodatne zastite? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema šanse za trudnoćom. Dodatna zaštita kroz tjedan dana.

ruza1950

Poštovani,

pijem tablete Estal 7 mjeseci.
U cetvrtak 21.12. sam trebala poceti piti novu kutiju. Medutim tek danas u subotu 24.12. shvatila da nisam na vrijeme pocela piti novu kutiju. Danas sam popila 2 tablete, jednu od petka i jednu koju sam redovno danas trebala popiti. Prvu tabletu koju sam trebala popiti u cetvrtak sam preskocila (u uputama pisalo da se ne smije vise od 2 zaboravljene tbl piti).
Mozete li mi molim Vas reci jesam li ispravno postupila, odnosno kako trebam dalje nastaviti piti iducu kutiju (od cetvrtka kao i inace?)

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje po jednu do kraja blistera uz dodatnu zaštitu idućih tjedan dana.

ruza1950

Dakle iduću kutiju pijem normalno, od četvrtka, kao da nisam preskočila prvu tabletu u ovom pakiranju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Lily1234

Poštovani!
Zaboravila sam popiti prvi tabletu iz nove kutije nakon sedmodnevne pauze. Pijem Lindynette već godinu dana i nikada mi se ovo nije dogodilo pa ne znam proceduru
Imala sam odnos u četvrtak navečer a u petak u 22:30 sam trebala početi piti novi blister. No ja sam zaboravila na to i popila sam u subotu u 11:30 prvu tabletu blistera.
Nazvala sam ljekarne i dali su mi raznolike odgovore (7 dana zaštite, ne treba zaštita, treba zaštita do sljedeće menstruacije...)
Kolika je šansa za trudnoću i koliko trebamo primjenjivati zaštitu (mehaničku)?
Molim vas za stručni savijet.
Hvala na odgovoru i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šanse za trudnoćom su samo teorija, ali ipak za svaki slučaj tijekom idućih 7 dana koristite dodatni zaštitu.

Karlina35

Poštovani,
Pijem claxi već više od godinu dana.
Trebala sam ih početi piti nakon sedmodnevne pauze u subotu navečer, no ja sam popila u nedjelju oko 15h i navečer popila drugu za taj dan. Imala sam odnos u utorak, ima li šanse za trudnoću?
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teorija (gotovo ravna nuli)