Zasto menstruacija kasni?

Aniicka24

Postovani,zadnju sam menstruaciju imala 10.4 i sad mi kasni vec 8 dana. Nemam spolne odnose,prilikom.posjete ginekologa dobila sam vaginalete zbog upale. Sad me zanima zasto koji je moguci razlog zasto nisam dobila? Imam simptome..malo me zaboli svaki dan ali jos nista. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o hormonskom disbalansu. Moguće da zbog toga nije došlo do ovulacije ili ona kasni. Menstruacija će doći. Ukoliko ne nastupi u idućih tjedan dana savjetujem da se javite liječniku radi terapije (duphaston) kojom će se potaknuti krvarenje.

Aniicka24

Hvalq vam puno,da li to dolazi prilikom stresa?

Ivo Balenović, dr. med.

Stres je najčešći uzrok poremećenog ciklusa.

wandjina

Poštovani,
imam 40 godina i redovite cikluse u razmaku 22-26 dana. Posljedna menstruacija bila je 21.3, a sljedeća očekivana trebala je biti 16.4, no ništa od toga.
Slabo krvarenje, u trajanju od par dana, što se desilo 8.4, pripisala sam sredini ciklusa (ovulacija?), a povremene bolove u donjem abdomenu u vrijeme dolaska menstruacije, pretjeranom stresu u posljednjih par tjedana. Slabo krvarenje na toalet papiru desilo se sinoć nakon odnosa.
Dečko i ja imamo redovite i zaštićene odnose, tako da isključujem mogućnost trudnoće, ali imam li razloga za ozbiljniju brigu zbog kašnjena / nedolaska menstruacije?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Vjerojatno je u pitanju blaži hormonski disbalans kao posljedica stresa.