Zatezanje, pečenje i svrbež

latica1982

Poštovani,
Unazad godinu i pol imam problema sa zatezanjem, pečenjem i žarenjem u predjelu stidnice. Koristila sam razno razne vaginalete (polygynax, canesten, geonestin, lactogyn), ali mi ništa nije pomoglo, nakon toga se sumnja na alergiju i koristim elocom mast, nakon toga cicatridine kremu i trenutno linola fett kremu, međutim meni je i dalje isto. Moje tegobe kreću 5tog dana ciklusa sa svrbežom malih stidnih usana i između njih, kako se približavam plodnim danima to je žarenje i zatezanje jače što eskalira za vrijeme ovulacije i nakon toga se postupno smiruje tako da zadnjih 10 dana ciklusa nema nikakvih tegoba osim bolnog spolnog odnosa. Sutra sam naručena kod ginekologa koji želi napraviti bris uretre, pa me zanima po Vašem mišljenju da li je taj bris dovoljan ili je potrebno napravit i ostale briseve?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, osim brisa uretre preporučljivo bi bilo uraditi i cervikalne briseve.

latica1982

Poštovani, evo mene ponovno.. Napravljeni su cervikalni brisevi, mycoplasma negativna, ureaplasma negativna, gljive nisu izolirane, kultivacija aerobna izolat streptococcus agalactiae za koji mi je doktorica rekla da ne treba liječiti ako nisam trudnica. Preventivno popijene 3 diflucan 150mg tablete, 1.,3. i 5.dan i preporučen probiotik na dulje vrijeme Omni biotic flora plus kao i Evine kapi. Ali mene i dalje peče i to isključivo za vrijeme plodnih dana, znači kao da mi smeta ovulacijska sluz i to traje nekih do 7 dana i onda sve prođe.. Planiram trudnoću, ali je nemoguće imati odnose za vrijeme plodnih dana.. Da li imate još neki prijedlog što napraviti kako bi sve bilo kao prije?? Znači već sam očajna od svega toga. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne bih vam mogao pružiti konkretan odgovor, ali preporučio bi alergološko testiranje. Teoretski postoji mogućnost alergije na spermu.

latica1982

Poštovani, nažalost odnos sam imala samo jednom od kada to sve traje, jer je jednostavno nemoguće. Recite mi još da li smijem koristiti Polygynax vaginalete kroz 6 večeri nebi li si bar malo pokušala pomoći? Ili je bolje 12 večeri?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete koristiti Polygynax, kako je propisano tijekom 12 dana.

latica1982

Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

latica1982

Poštovani,
Nakon korištenja Polygynax vaginaleta sam dobila menstruaciju i nakon menstruacije moje se tegobe vraćaju.. Znači svrbež i pečenje stidnice ne prestaje, već sam očajna od svega, jer više ne znam kome da se obratim. Da li postoji mogućnost da mi je narušen ph vanjskog spolovila? Kako to utvrditi? Ili ako je alergija na higijenske uloške, da li bih poteškoće osjetila odmah s korištenjem uložaka ili je moguće samo nakon? Za vrijeme menstruacije nemam nikakvih poteškoća.
Hvala i lp

latica1982

I još nešto, da li je moguća neka urinoinfekcija, a da ja ne osjetim nikakve poteškoće kod mokrenja?
Hvala još jednom i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem detaljan pregled, laboratorijsku obradu i alergološko testiranje. Obzirom na intenzivne smetnje savjetujem antimikotičnu kremu uz dodatak kortikosteroida (Travocort).

latica1982

Hvala na odgovoru, danas sam vadila krv i urin, čekam rezultate. Za alergološko testiranje uputnicu tražim od ginekologa ili doktora opće prakse, i da li mora biti naznaka za neki poseban alergen?
I još nešto, na stidnici nema vidljivih ranica niti crvenila, jednostavno je osjećaj pregrozan..
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Uputnicu tražite od doktora opće prakse i probajte ublažiti tegobe s Travocort kremom