BOLOVI U DONJEM DIJELU TRBUHA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Moglo bi se raditi o upali, cisti ili nečem sličnom.

Lara1709

Pozdrav, jucer me poceo boljeti zeludac i crijeva a kasnije mi se bol premjestila u podrucje maternice. Bol je bila jaka i povracala sam. Dan nakon me boli sve na dodir oko jajnika i iznad,mislim da su to misici jer me boli i dok se micem. Nadam se da ce do sutra proci. Zanima me da li bi trebala otici doktoru ako bol skroz prode? Imam skoro 18 godina i redovitu menstruaciju. Nikada nisam imala toliku jaku bol.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako bol perzistira svakako se javite liječniku obiteljske medicine.

dkonje34

Poštovani,nisam znala gdje pisati pa sam započela ovdje jer se i radi o bolovima u donjem dijelu.
Imam 27godina u braku sam 6 godina,odnosi su to cijelo vrijeme bez zastite,nemam dijece nismo to ni pokusavali.
Od početka ove godine pojavila mi se bol za vrijeme spolnog odnosa sa lijeve strane i na sredini,kao da me netko reze nozem ili bode sa nečime.
Nakon spolnog odnosa bol ostaje par dana i onda prestane ali sam koristila čaj od brusnice pa mozda zbog toga.
Sada mi se pojavilo ponovno ali malo jače,osječam bez spolnog odnosa iznad stidne kosti a ispod pupka nize da me pika,i pika i širi se na lijevo i prema ledjima iza prema stražnjici,kad sjednem,skočim ili se malo pomaknem bode/peče u središnjem i lijevom dijelu.A isto tako kada se tu stisnem osjetim peckanje.
Ponekad je lakše kad odem na Wc ali za vrijeme uriniranja jako često moram ići,a osječam da nije kao prije isti mlaz urina vec nekako slabije kao da je nesto začepljeno.
Mjesečnice su mi uredne traju 4-5dana s time da je prvi dan slabije 2-3 dan jače i onda zadnja dva dana jako slabo.
Za vrijeme mjesečnice trbuh ne boli,ako i boli to je malo toliko da mi tableta uopče nije potrebna.
Krvarenja izmedju ciklusa nemam,nemam neki čudan iscjedak,barem koliko mislim.
Mučim se godinama sa Candidom,riješavala sam sama ispiranjem,čišćenjem,Canesten kremom,ali kada je hladno i stopala mi budu hladna to se pojavi opet.
Zanima me dali mi na temelju ovoga mozete barem nesto reći,što bi to moglo biti?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od uzroka; možda upala jajnika, cista na jajniku, upala mjehura, endometrioza.
Svakako savjetujem pregled i UZV.

ciki11

Postovani, vec sam pisala o tome kako sam imala upalu jajnika i da mi je lijevi uvećan. Na kontroli mi je doktor rekao da upale vise nema ali da su jajnici i dalje uvecani. CRP mi je normalan. He4 i roma index nisam radila jer to nema kod nas u drzavnoj vec moram ici privatno.
Jutros sam primjetila trag krvi na vesu i kad sam se nakasljala osjetila sam ostar probod u predjelu oba jajnika. Molim Vas za odgovor, sta moze biti. Doktor mi nije zelio raditi vaginalni ultrazvuk sondom iako sam zbog toga i posla prosle nedjelje. Imam 20 godina i plasim se zbog buducnosti i radjanja jednog dana. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da napravite cervikalne briseve i UZV.

tontabubili

Postovani.....proslu srijedu zavrsila sam u bolnici sa jakim bolovima u predjelu lijevog jajnika i u donjem dijelu trbuha,dan prije sam bila na kontroli kod ginekologa zbog ciste koja je tada bila 5 cm velika.Drugi dan je ta cista puknula i razlila se po trbusnjoj supljini.U bolnici mi pronadjena jos jedna paucinasta velicine 3 cm......godinu i pol muku mucim sa cistama,na kontracepciji sam stalno,a one se ne povlace....zelim cuti vase misljenje sto mi je za ciniti,jer svaki doktor mi drugcije veli,da li je pametno da se odstrani taj jajnik,jer ovo je vec drugi put da je cista puknula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam o kakvoj cisti se radi. Napišite mi točan nalaz uzv-a da bih vam mogao napisati više detalja i mišljenje.

tontabubili

Lijevi jajnik 42*28*28 mm,sa cistom paucinaste grade 29*25 mm,okolo slobodne tekucine

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikako ne odstraniti jajnik. Napraviti cervikalne briseve i ca 125 marker te terapiju gestagenom provesti.

tontabubili

To sve sam napravila i briseve i karkere koji su bili uredni.....od tableta sam pila triqilar,yaz,diane......pila sam i dufostone....ona je i dalje tu...kad pukne razlije se pa se opet napravi,bolove imam jake,doktorica mi dala knavon za piti,pritisak na mjehur.....bolovi se javljaju 17 dan ciklusa i tako mi u dva navrata pukla 17 dan.....sto je doktorici i meni cudno,one obicni s ciklusom puknu.... Citala sam da je puno zena savjetovana trudnoca,dali se stvarno s trudnocom to moze regulirati i ocistiti,i nadjen mi miom od 2 cm

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako bi trudnoća u vašem slučaju bila jedna od opcija.

mala plava 11

Ppostovani !
Tjekom ultrazvuka abdomena otkrivena mi je cista na desnom jajniku. Te sam upucena na nalaz krviCA125 i nalaz je CA125-53,87.pa sam nakon toga bila kod ginekologa i nalaz je sljedeci:
Gin.nalaz: vulva i vagina uredne,sekrecija oskudna,porcija konicana,epitelizirana,uterus u AVF,normalno velik,tvrd,a dnexa povecana desno,lijevo uredna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate mi napisati nalaz uzva. Bez toga ne mogu komentirati vašu tvorbu u potpunosti.
S obzirom na dob vjerovatno se radi o endometriozi.
Vjerovatno će trebat operativni zahvat.

mala plava 11

Da oprostite zaboravila sam spremit nalaz UZV a glasi:
Uterus u AVF,44x55mm,homogen,endometrij sekreciski ! 10mm, desni jajnik pretvoren u cistu zamucenog sadrzaja,44x51mm,cista rubno prokrvljena RI 0,44-0,47,lijevi jajnik 27x27mm,uredne morfologije.
Th: duphaston tbl piti od 16.10.,10dana,2x1 tbl
UZV kontrola 5 dan krvarenja
Preporuka-op zahvat
Uzet PAPA test nalaz za tjedan dana
Ciklus mi je 28-30dana i traje 3-5 dana
Zadnj mjesecnica bila 2.10 a na pregledu bila 9.10 molila bi vas vase misljenje nalaz mi nije bas posve jasan mozeteli mi rec na sta vas najvise upucuje zabrinuta sam jer moram prvo regulirat stitnjacu za koju sam takoder ovaj tjedan saznala da hormoni pblago poviseni pa samim tim moram pricekat za operaciju ciste doktor mi je takoder rekao da ce se morati vaditi i taj jajnik pa kakvo je vase misljenje vezano na ovo tu navedeno imam 31 godinu i rodila sam jedno djete prija 3 godine carskim rezom. Unaprjed vam zahvaljujem na vasem odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerivatno se radi o endometriozi. Slažem se s mišljenjem vašeg ginekologa.

mala plava 11

Hvala na odgovoru ! A dali mi mi mogli objasnit sta znaci "rubno prokrvljena cista" jer je mom ginekologu bila sumnjiva na pocetku pregleda UZV i rekao je da mu nedjeluje bas dobro ,te je nakraju ipak rekao da ce najvjerovatnije biti endometrijoza.stim da je moj ginekolog bijo jako neodlucan. I jako kratak i nejasan sa opisom jako sam zabrinuta pa ako mi mozee to objasnit i koliko brzo bi to trebala rjesavat. Zahvaljujem !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite Ca 125 i kontrolni UZv iza menstruacije.

Queen B

Postovani,

inace imam jako bolne i obilne menstruacije, pa tako i ova sad. Bolovi obicno traju prvi dan, kada sam primorana prelezati bukvalno citav dan, i rijetko kad.drugi. Ovaj put, dobila sam u subotu. Bolovi su bili malo jaci nego obicno, popraceni dijarejom i mucninama (kao i obicno). Medjutim, problem je u tome sto su se nastavili drugi dan, a evo i treci. Nije strasno kao prvi, ali sva tri dana osjetim jaaako probadanje u desnom jajniku te podrucju oko pupka, koje sam primjetila takodjer i tokom odnosa. Sta bi moglo biti uzrok? Ima li razloga da posjetim ginekologa?