BOLOVI U DONJEM DIJELU TRBUHA

do12sa34

Počela sam sam kontracepcijskim pilulama Lindynette 20 05.05.2015. i od tada sam imala nezaštićeni odnos sa dečkom. Zadnju menstruaciju sam imala 26.5.-31.05., poslije toga ne znam jesam li je imala jer sam svaki dan krvarila zbog pilula, ali ginekologica mi je rekla da je to normalno u prvih mjesec, dva pijenja pilula. 25. i 26.06. sam imala neko smeđe, crno krvarenje. 01.06. sam povraćala i imala proljev koji se nastavlja, povraćanje ne, imam bolove u trbuhu, često mi se zacrni pred očima ili zavrti, u zadnje vrijeme me boli glava, stalno sam umorna. Je li moguće da sam trudna unatoč tome što sam pila pilule (nisam svaki dan u isti vrijeme, dogodilo se da popijem malo prije ili sat, dva kasnije).

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći svakako ako ste iz redovito uzimala.

Zaja

Postovani,
Imate li odgovor na moje pitanje koje sam postavila.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaja lijek je da se javite ginekologu. Vjerovatno se radi o upali jajnika a kantarionovo ulje vam tu neće pomoći.

pepa1

Poštovani,menstruacija mi je bila redovna 22.6. Trajala je 4 dana. Trebala sam dobiti 23.7. Ali još uvijek nisam. Već 9 dana osjećam bol u donjem dijelu trbuha kao da svaki čas trebam dobiti. Ali ništa. Odnose sam imala ali sa zastitom. O cemu se ovdje radi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije ako isključimo trudnoću, pročitajte u prijašnjim postevima.

JaM12345

Poštovanje,
Imam lagane bolove u dornjem dijelu trbuha točnije malo ispod pupka,tokom spolnog odnosa sinoć služila sam da su mi intimne usne malo otečene,kroz odnos je boljelo vise u rodnici,malo me strah sta to može bit a kod ginekologa imam zakazano tek za sljedeći tj.,imam i unazad tj dana stalne mučnine točnije mislim da cu povraćati al ne povracam,neznam da li ce vam to sta dodatno pomoći da možda saznate u čemu je točnije problemcic.
Još da napomenem da radimo na bebi nešto vise od mjesec dana,ali test još nisam napravila,
Jer prošla mjesecnica koja je bila 24.7 trajala je 3 dana normalnim krvarenjem,a nakon toga još tri dana sa tu i tamo smedim iscjetkom,još trenutno čekam drugu mjesečnici,ako ne sode tek onda mislim napravit test.
Bila bi vam jako zahvalna ako mi date bilo koju informaciju,lijep pozdrav i hvala!happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol malo ispod pupka nije ginekološka. Obratite se liječniku opće medicine.

Sara5128

Poštovani
Imam 18 godina i menstruacija mi je redovna,no u zadnje vrijeme zna doći i prije očekivanog. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 21.11 (pentracija nije bila u meni) i menstruaciju sam dobila 24.11.(5dana prije nego što sam trebala). Prije dva dana se pojavila bol u trbuhu,jučer je bilo i povraćanja i prolijeva,a danas opet samo bol u donjem dijelu trbuha. Možete li mi reći što bi moglo biti i da li je moguca trudnoca s obzirom na menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije u pitanju. Ako ste imali proljev i povraćanje bit će da su bolovi s time povezani.

Mmpe40

Pozdrav!
Zadnja 2 do najvise 3 dana osjecam tupu, ali laganu bol u donjem dijelu trbuha i blagu bol u predjelu kriza. Zadnju mjesecnicu sam imala od 20.-23.12. Ciklusi mi prosjecno traju 31 dan, a mjesecnica po 5 iako oskaliraju obe brojke. Zanima me postoji li mogucnost da sam trudna bez obzira sto unazad godinu i 2 mjeseca pratim mjesecnice i pise mi da je mogucnost niska? Odnos sam imala 27.12. s prekinutim snosajem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. 20.12 ste imali menstruaciju. Kako bi onda bila trudna?

panicarka1234

Poštovani,
Pijem pilule Adexa, popila sam treci blister do kraja i sada cekam menstruaciju. No, prije 2 tjedna sam imala zatvor i jaku bol u crijevima. Kada su probavni problemi nestali, jos uvijek me bolio donji dio trbuha, vecinom na desnoj strani, vise puta dnevno zaboli. Sada se takoder pojavio i bijeli iscjedak, kojeg protekla dva tjedna nije bilo i imam osjecaj da cesto mokrim. Radila sam test na trudnocu danas, koji je bio negativan. Ne znam sto bi to moglo biti pa me zanima mozete li mi Vi pomoci. Hvala Vam unaprijed!

pepa1

Postovani, sex sam imala 4.2.zadnji dan M.i decko je ejakulirao u mene.. 14.2.sam imala normalno ovulaciju,danas imam uzasne bolove u desnom djelu trbuha,cesto mokrenje..mogucnost trudnoce ? Trebam dobiti 29.2.novu M.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Paničarka ne mogu znati. Sugeriram da se prvo javite ginekologu da on isključi cistu, upalu, miom, polip i sl kao uzrok boli.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pepa vjerovatno su bolovi periovulacijski.

daisy-55

Poštovani,
Imam 27 godina i već 6 godina koristim Yasmin prema preporuci ginekologa radi neredovitih menstruacija i policističnih jajnika. S Yasminom sam bila izrazito zadovoljna - ciklusi savšeno redoviti i bez ikakvih nuspojava. Sada planiram trudnoću te sam prestala uzimati pilule, a vas bih zamolila za savjet. Budući da nailazim na oprečne informacije zanima me koliku biste mi vi pauzu preporučili prije nego počnemo raditi na bebi? Osim toga, trenutno sam u 21. danu ciklusa (prvi bez pilula) i već tjedan dana osjećam lagano grčenje u donjem dijelu trbuha. Možda da još malo pričekam prije nego odem svom ginekologu? Jer naišla sam na vaš odgovor da to može biti normalno radi pojačane aktivnosti jajnika, no nekako sumnjam da su se moji pcos jajnici nakon 6 godina tako lako probudili (iako bi me to jako veselilo).
p.s. Hvala vam na vašoj aktivnosti na forumu, nama koji dugo moramo čekati na preglede i priliku za pitanje ovakvi savjeti su itekako korisni i dobrodošli!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ove senzacije koje imate normalne su jer ćete uskoro dobiti menstruaciju i ovo što osjećate ide u pms.
S obzirom da ste imali pcos sugeriram da ne radite preveliku pauzu od prestanka do planiranja trudnoće.
Ciklus-dva je sasvim dovoljno.

panika83

Postovani!Prije 5 dana sam rodila carskim rezom.Jucer sam dosla kuci i pocela se javljati ostra probadajuca bol na desnoj strani trbuha,malo ispod razine pupka.Kao neki napadaji,nemogu hodati tada ni pomaknuti se.To traje nekoliko minuta.Znate li o cemu bi mogla biti rijec?Ima li to kakve veze sa operacijom?U bolnici to nisam osjecala.Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o trudovima u babinjama. To je normalno.