Cudna menstruacija

Anastasija543

Poštovani, početkom ove kutije pilula Dayletta sam zaboravila treću tabletu i nastavila dalje uz 7 dana dodatne zaštite, sad sam na drugoj neaktivnoj tableti dobila menstruaciju koja nije previše obilna, ugrušaka ima dosta jedini problem što je krv ali i ugrušci tamno braon boje, nema crvene krvi, sve je tamno, bez crne krvi ali baš baš tamno smeđa. Menstualnih bolova ima, kao što sam rekla i ugrušaka ali nema sveže, crvene krvi. Zanima me da li ovo može biti lažna menstruacija jer sam imala odnose sa ejakulacijom unutra pre zaboravljene tablete ali i posle 7 dana dodatne zaštite. Ili je normalna menstruacija koja se može desiti zbog pilula. Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, boja krvi ovisi o duljini izloženosti kisiku. Ako je krv dulje izložena kisiku ona potamni. Budući da je nastupilo krvarenje, trudnoća je isključena. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

cersei1

Poštovani, bila sam na 1. ginekološkom pregledu u 8. mjesecu.. Zbog toga što sam imala mepravilan ciklus, te zbog toga što sam tokom ciklusa imala nepravilna krvarenja i morala nositi dnevne uloške i to gotovo na svakodnevnoj bazi. Napravili smo pregled i sve mi je bilo uredno, jajnici, maternica.. Doktorica mi je na 3 mj prepisala Duphaston 2×1, 16-dan nakon početka menstruacija da krenem piti 10 dana, i nakon cega bi ubrzo dobila menstruaciju.... I da naglasim spolno sam aktivna.. Trenutno vise ne pijem, te sam opet pocela nepravilno krvariti... Pregled imam tek u 2. mjesecu... Imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste spolno aktivni savjetujem da za svaki slučaj uradite test na trudnoću. Duphaston se uzima radi regulacije ciklusa po shemi 2x1 tbl/10 dana u drugoj fazi ciklusa. Duphaston nije kontraceptiv i ne štiti od trudnoće. Savjetovao bi da uradite i analizu hormona.

Anastasija543

Poštovani, pijem godinu dana Daylette, uvek dobijam na neaktivnim pilulama, obično na trećoj, tako sam i prethodni mesec, zatim sam uredno krenula novu kutiju u utorak (23.02) menstruacija trajala od 21og do 24 og februara, međutim sad na 10oj tableti kreće smeđe krvarenje(po koja kap), nije obimno, nema bolova u jajnicima, obično mi se dešavalo smeđe krvarenje pre ili posle menstruacije dan, ali sad je u sredini ciklusa i to mi se za ovih godinu dana nije dešavalo, tablete pijem uvek uredno i u isto vreme, zanima me da li da nastavim sa kutijom do kraja, i da li ovo ikako može da znači trudnoću, a uredno sam dobila pre 10ak dana i uredno krenula sa novom kutijom.Takođe, papa test i analize uredno udađene u januaru gde mi je rečeno da mogu da pijem terapiju dok ne poželim trudnoću, pa me ovo sad brine. Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju. Oni nije opasno, niti umanjuje zaštitu. Trudnoća nije u pitanju.

Jelena133

Poštovani, pijem Daylette više od godinu dana
Obično sam pre početka neaktivnih tableta imala dan ili dva smeđe krvarenje koje se pretvori u menstruaciju tokom neaktivnih tableta i stane kad krenem novu kutiju. Ovaj mesec sam na trećoj neaktivnoj dobila smeđe i tamno krvarenje da bi na četvrtoj tableti bilo malo sveže krvi samo na papiru i tamno na ulošku, i danas kad treba da počnem novu kutiju gotovo da nema krvarenja. Zanima me jel ovo normalna pojava i da li može biti oskudna zbog trudnoće ili umanjene zaštite u toku proteklog meseca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je uobičajena pojava kod žena koje uzimaju kontraceptive. Menstruacija ponekad može i izostati.

ivanavid21

Postavila sam pitanje vec ali nisam dobila odgovor pa cu ponovo napisati:
Visoka sam 178 i imam 87 kg,ITM mi je prema izracunima lagano povisen pa me zanima utjece li povisen ITM na djelovanje kontracepcijskih pilula Yaz? Da napomenem,prvi put koristim kontracepcijske pilule.
Treba li decko koristiti kondom kao dodatno sredstvo zastite ili se mozemo pouzdati u djelovanje pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, povišeni ITm nema utjecaja na učinak kontraceptiva. Dodatna zaštita nije potrebna.

Anastasija543

Poštovani,
Da li vakcina (Pfizer) može da utiče na dejstvo kontacepcije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vakcina nema utjecaja na učinak kontraceptiva.