Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate učiniti nikakve pretrage. Mislim da trebate prestati uzimati pilule. Javite se svom liječniku.

lajtofrej

poštovani, imam 43 g., zadnje 2 menstruacije bile su 20.12. i 12.1.
imala sam nezaštićeni odnos (bez svršavanja) 18.1. budući da mi dečko ima predejakulat, kolike su mogućnosti da zatrudnim? ima li smisla uzeti neku pilulu sada? jako mi je hitno, zahvaljujem se unaprijed!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , ne treba Vam nikakva postkoitalna zaštita.
Imali ste odnos u neplodnim danima.

Nestrpljiva :D

Pozdrav!
Zadnju menstruaciju imala sam 17.01.2011 ... Cudno se osjecam .. Malo mi kao sine kroz jajnike, al na kratko, nekakav cudan osjecaj u trbuhu, ne mogu ga uopce objasnit! Trebala sam dobit 13.02, i na taj dan sam bas bila u ducanu, i osjetila sam iscjedak kao i kad mi dode menstruacija, ali to nije bilo to, samo iscjedak ! Prije spolnog odnosa, moja mens dolazila je svako 28 dana, sad se to malo poremetilo, nekad dode svako 28, a nekad malo kasni, ali ne ovoliko .... Dali je mestruacija kasni u slucaju ciste na jajniku, ili u slucaju policisticnih jajnika?? Neke bolesti?? Inace, moj prvi spolni odnos bio je prije 4 mjeseca, i spavala sam samo sa sadasnjim deckom! Ako pak mislite da je cak moguca i trudnoca, kad bih trebala napraviti test na trudnocu i kad bi trebala otic na pregled u ginekologa u slucaju da test bude pozitivan ?! Hvala najljepsa!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, menstruacija može kasniti u slučaju ovih poremećaja koje ste naveli. Svakako već sada možete učiniti test na trudnoću iz prvog jutarnjeg urina. Svakako će već sada biti vjerodostojan. Ako je pozitivan obratite se ginekologu na pregled kroz tjedan dana.

Cathi

Postovani,abortirala sam i 20 dana poslije abortusa sam imala seksualni odnos sa zastitom ( kondomom) s tima da je partner takode ejakulirao i van mene.Poslije odnosa iako smo imali zastitu ja strahujem od trudnoce cak imam i simptome, bolovi u ledima ispod stomaka ,mokrenje. Molim vas da li postoji mogucnost od trudnoce i da li je ovo samo strah odnosno psiholoska poseljedica zbog abortusa i da li su to simptome mjesecnice koju bih trebala dobiti?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom svakako je velika.

eennyy

poštovani,
imam pitanje.... imala sam spolni odnos sa deckom i koristili smo zastitu, kondom nije puknuo i sve je proslo u redu, ali mi se oko 6 dana nakon toga na gacicama pojavio smedi iscjedak.... postojili li kakva mogucnost da sam trudna... hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne mislim da imate šansu za trudnoću. Uzroci krvarenja su razni, o tome bi trebalo suditi nakon pregleda i UZV-a, možemo samo teoretizirati.

ella007

Pozdrav!
Zadnja mjesečnica bila mi je 18.1. Napravila sam test na trudnoću i bio je pozitivan. u međuvremenu sam dobila krvarenje. Ponovno sam napravila test i taj je bio pozitivan. Bila sam kod doktorice prije 2 dana i poslala me je izvaditi krv da se vidi beta hCG. Rezultati su 33,6 IU/L. Zanima me što to znači? Jesam li trudna ili je ovo ipak normalno krvarenje?
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svaki beta HCG veći od vrijednosti 5 znači trudnoću.
Nažalost ništa nam ne govori da li se radi o novoj trudnoći, biokemijskoj trudnoći, inkompletnom ili kompletnom pobačaju, ili vanmaterničnoj trudnoći.
Ponovite nalaz Beta HCG-a za 2 dana pa će se vidjeti tendencija istog tj. da li raste ili pada, te će se postupiti ovisno o tome kakve će biti vrijednosti.

damjanisedr

poštovani!
uzimam triquilar već dva mj...zadnju kutiju sam redovito uzimala u isto vrijeme svaki dan.. sada sam u pauzi (očekujem menstruaciju) po mojem izračunu trebala sam dobiti jučer... ciklus mi je uvijek 28...
zadnju menstruaciju sam imala 30.01. .. imala sam odnose s dečkom ...
pilule sam uzimala i pred godinu dana....i pila sam ih 11 mj...svaki mjesec mi je bila uredna i na vrijeme...nije mi jasno zašto mi sada kasni već dva dana.... jeli moguće da sam trudna? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudni. Doći će Vam menstruacija.

korrili

Poštovani!

molim vas da mi odgovorite na pitanje. . Naime....menstruacija mi kasni na današnji dan 19 dana. Ja i dečko imamo spolne odnose.Nekada sa kondomom nekada bez,ali on nikada ne svrši u mene.Čak i kad ima kondom.Znam to je nemarno. Prije tjedan dana,točnije 8,u subotu uzela sam test za trudnoću,ali nije bila prva jutarnja mokraća.Test je pokazao minus,negativno.Inače nemam redovite menstruacije. U 12.mjesecu menstruaciju sam dobila 13.11...13 dana je kasnila. U 1.mjesecu sam ju dobila 15.1...kasnila je 4-5 dana. i trajala je 6 dana. Nije bila obilna. I dosada menstruaciju nisam dobila. U zadnje vrijeme su mi nabujale grudi i donji dio leđa me boli,ali to je uobičajno. Mislite li da sam trudna? Može li test za trudnoću biti manje pouzdan ako nije korišten sa prvom jutarnjom trudnoćom? inače,naručena sam za 3 dana kod ginekologa,ali već me strah ubija...Molila bih Vas da mi odgovorite.

Unaprijed hvala!!!

Lee03

Poštovani,
nakon odnosa bez zaštite, testa napravljenog kad je menstr. kasnila nekih tjedan dana i bio je negativan te nakon svega kad su prošle već 3 menstruacije (posljednja:smanjen intenzitet); od te treće menstruacije je prošlo 4 dana; e sad, grudi me pomalo bole, leđa, stomak je napiren i osjećam nekakvu nelagodu, čak i bolove...ako možete reći Vaše mišljenje, što se događa (inače kad je vrijeme plodnih dana osjetim probadanja, ali ne ovako) jel to normalno, pitam Vas jer inače primjerice nakon menstruacije grudi nisu bolne niti imam osjećaj da su nekako veće...unaprijed hvala!
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Korilli
Ne mislim da ste trudni , jer bi test već davno bio pozitivan. Uzrok problema je druge naravi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je suditi o Vašem slučaju bez pregleda i UZV-a.

kliker13

postovani, imam redovite cikluse koji traju 30 dana,imala sam odnos sa deckom na 4. dan menge,inace mi traje 4-5dana.koristili smo kondom,ali je pukao i on je svrsio u meni.kontaktirala sam doktoricu dal trebam popiti tablete za dan poslije i ona mi je rekla da ne.da nemam razloga za paniku jer su mi ciklusi redoviti i da mi nisu plodni dani...,zadnja menga mi je bila 23.1.a sad jos nisam dobila...sta da radim?unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sve što možete učiniti je test na trudnoću, a ukoliko niste trudni razgovarati sa svojim ginekologom o uzimanju kontraceptivnih pilula kao metodi kontracepcije za Vas.
Btw- ja bih Vam dao postkoitalnu kontracepciju tada.

Lady7

Postovani doktore,
Imam 19. godina i jos uvek sam nevina. Imam decka i zadovoljavamo se, postoji kontakt medju polnim organima, ali nije nikada usao u mene, niti svrsio na meni, medjutim postoji mogucnost da su se pojavljivale tzv. 'kapljice strasti'. Nikakvu zastitu nismo koristili, jer nismo planirali da 'idemo do kraja'. E sada, interesuje me postoji li neka mogucnost trudnoce, posto mi menstruacija kasni 5 dana, jer prethodnu sam imala 25.02, a pretproslu 20.-21.12.2010. I prosla mi je kasnila, ali pre toga nije nikada toliko, jer sam poprilicno redovne menstruacije imala, na svakih 28-31 dan? Imam simptome kao da treba da dobijem, natecene su mi grudi i bole me, ponekad se pojavi kratkotrajni bol u donjem delu stomaka, ali nista strasno. I da li je potrebna neka vrsta zastite uz ovakav odnos? unapred sam Vam zahvalna.

Nazad
Naprijed