Da li sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne mora svaka menstruacija biti istog intenziteta i trajanja. Ukoliko ste imali odnose, savjetujem da učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Izzys wife, ne mogu točno odgovoriti na to pitanje. Moguće je ili implantacijsko krvarenje ili početak menstruacije. Ukoliko u idućih par dana ne nastupi pravo krvarenje učinite test na trudnoću.

Melisa__

Postovani osjećam potrebu još jednom da Vam se javim. Prva Beta mi je bila 1232,40 druga 5441,20 nakon 48h nakon 4 dana Beta je iznosila 19855 a nakon 24h od toga 22850.
Doktori su posumnjali na Molu te mi je uradjena kiretaza mada mi na otpusnom piše missed abortusom, te sam zbunjena da li je u pitanju mola dok čekam nalaze.
Na nalazu pred kiretazu piše mi:
U uterusa je i dalje zadebljan, heteroehogen endometralni odjek promjera 24mm( prethodni dan iznosio je 20mm) unutar kojeg je i nepravilan anehogen odjek 7x12mm(GS?). Endometrij je na PD vaskulariziran-susp.hidropsna degeneracija. Na desnom jajniku je žuto tijelo dok na lijevom za sada nema lutealne ciste. Douglas slobodan
Može li se iz ovoga zaključiti da je u pitanju mola ?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazima beta hcg-a ne bi se moglo reći da je mola u pitanju. Definitivnu dijagnozu može postaviti jedino patolog nakon pregleda uzorka.

larahh14

Postovani,12.05. sam imala posljednji spolni odnos sa zastitom, odmah sutra dan tj 13.05. dobila sam mjesecnicu, ovaj put mi je menstruacija uranila i oskudna je, da li se radi o implantacijskom krvarenju ili nadolazecoj menstruaciji?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija, ne postoji mogućnost implantacijskog krvarenja.

s_tomasevic

Poštovanje

11.5. stupila sam u nezaštićeni spolni odnos sa dečkom prilikom kojega je svršio u mene, te dan nakon (12.5.) kao i očekivano dobila menstruaciju. Inače mi je redovita i pratim ju preko mobilne aplikacije te dođe uvijek kako je i predviđeno odstupanjem možda jednog do 2 dana. Ovog mjeseca bila mi je predviđena za 5.6. a ponovno smo nezaštićeni spolni odnos imali 3.6. kada je također svršio u mene. Nakon toga nikako da dobijem menstruaciju a neki simptomi pmsa su bili prisutni. Bila sam najviše zabrinuta radi bolnih dojki i bradavica, te njihovog povećanja što znam da je uobičajeno kod pms-a no i simptom trudnoće. 7.6. sam napravila test za trudnoću kako bih barem bila sigurna da od prošlog mjeseca nije došlo do trudnoće no do današnjeg dana (5 dana od kada je predviđeno da bih je trebala dobiti) i dalje nisam dobila menstruaciju. Do sada mi menstruacija nikada nije preskočila niti toliko kasnila, da li je moguće da se radi o trudnoći?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnose u vrijeme neplodnih dana, tako da se najvjerojatnije radi o hormonskom disbalansu.

milenaaa.222

Poštovani.
10.05. sam imala nezasticeni odnos prilikom kojeg je decko svrsio u mene. 12.05. Sam dobila menstruaciju kako sam i ocekivala, uvijek imam redovnu menstruaciju i uvijek traje 6 dana i obilna je ponekad oscilira dan max dva.Sljedeca ocekovana menstruacija je dosla 4 dana prije trajala je samo 3dana i bila je izuzetno oskudna imala sam sve simptome PMS-a ali nikada mi nije trajala tako kratko i bila tako oskudna.Da li imam razlog za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Budući da su nastupile nakon odnosa ne postoji mogućnost trudnoće.

mb0000

Pozdrav!
Nova sam na forumu i bila bih vam vrlo zahvalna na odgovoru.
Naime, dečko i ja smo imali odnos 28.4., točnije u plodnim danima (3 dana prije ovulacije) ali sa prezervativom te sam dobila redovnu menstruaciju 14.5.2018. Poslije toga smo imali odnos u neplodnim danima, 4.6 sa zaštitom i 9.6. bez zaštite te je on svršio ali ne u mene. Inače imam redovne cikluse, ali sada mi kasni dan-dva. Postoji li mogućnost trudnoće, pomalo sam skeptična

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana tako da je mogućnost trudnoće samo teorija.

Lucijak78

Postovana,

Imam 20 godina, menstrualni ciklus mi traje oko 32 dana te su uglavnom redoviti osim prosle koja mi je uranila 5 dana. Zadnja menstruacija mi je bila 9.5. te sam s momkom imala spolne odnose 20 sekundi bez, a zatim s prezervativima 13.5., 6.2. i 10.6, bez opetovanih odnosa koji bi uzrokovali trudnocu. odnosno po mojim proracunima u neplodne dane. Menstruaciju sam trebala dobiti 10.6., a par dan prije ocekivane menstruacije imala sam lagane simpotme pmsa (osjetljive bradavice, nervoza) koji su inace normalni. Menstruacija mi kasni sada vec 4 dana te zadnja dva dana oajecam bolove u donjem dijelu abdomena nalik menstrualnim grcevima te imam bijeli iscjedak koji imam pred menstruaciju inace. Trenutno sam zbog buducih ispitnih rokova pod malo vecim stresom, ali nista previse. U samu trudnocu sumnjam zbog zasticenog spolnog odnosa i neplodnih dana na koje redovito pazimo, ali me ovo kasnjenje i bolovi vec lagano zabrinjavaju. Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mala je šansa da se radi o trudnoći. Stres je vrlo često uzrok remećenja ciklusa. Ipak, za svaki slučaj savjetujem da učinite test na trudnoću.

anonimna1235

Zaboravila sam napomenuti da sam imala i laganu upalu mjehura zadnjih tjedan dana.

Dumbledore

Poštovani djevojki je na 8. Dan kašnjenja nastupilo krvarenje kao da je u prolazu menstruacija, 2 dana prije je imala bolove u stomaku kao da ce dobiti. Smatrate li da je to menstruacija i ima li razloga za test na trudnocu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Dumbledore, neka učini test na trudnoću.

Tehnos1

Poštovani,

odnos sam imala 4.4., sljedeću menstruaciju sam dobila 14.4., zatim ponovo 13.5., 10.6., i poslednju 5.7. koja je bila nešto ranije nego inače i oskudnija, s obzirom na to da mi ciklus inače traje 29-30 dana. Prema mojim proračunima, menstruacija je trebala nastupiti 3.8., ali još uvijek je nema. Treba da napomenem da sam 20.7. imala smeđi iscjedak koji je trajao dva do tri dana. Već 15 dana se osjećam čudno, tj., imam blagu mučninu, nesvjestice, glavobolje, bolne i otečene grudi, osjećam umor. Inače nemam ovakve simptome pms-a, i zanima me da li postoji bilo kakva sumnja na trudnoću? Čitala sam da se može javiti lažna menstruacija, tako da većina njih i ne primjeti da su trudne. I još nešto, koliko je normalno kašnjenje menstruacije, bez obzira na trudnoću ili neke druge uzroke?
Unaprijed Vam hvala!
Nadam se da ćete odgovorom pomoći i meni, ali i drugim korisnicima foruma.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako niste imali odnose nakon 4.4. ne radi se o trudnoći. 20.7. je bilo ovulacijsko krvarenje. Razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni. Stres, promjena u tjelesnoj težini, prekomjerna tjelovježba, poremećaj u radu štitne žlijezde; sve to može uzrokovati nepravilne menstruacije. Nema pravila koliko menstruacija može kasniti. Sve ovisi o uzroku i kada se to dovede u red, regulirati će se i ciklus.

Jastuk24

Postovani
Djevojka i ja smo se sexualno igrali te smo htjeli imati odnos no nismo imali zastitu. Ja sam odbio no bila je uporna, otisao sam u wc oprao penis detaljno te sam joj ga stavio u vaginu par puta. Pravog odnosa nije bilo, samo to stavljanje dvaput/tripur.
Menstruacija joj kasni sada vec tjedan dana ima, a bolove u trbuhu dobila je protekla 2dana.
Jeli trduna ili ce mensteuacija doci?
Pozz