Da li sam trudna?

Hana094

Poštovani,uradila sam jutros test i pozitivan je. Uradila još jedan-također pozitivan. Dakle trudnoća je u pitanju. Odnosi su bili 8og i 16.4. što znači da sam već u 9om mjesecu trudnoće... Molim Vas možete li mi objasniti kako ide proces abortusa i gdje se sve može izvesti? Nemam se kome obratiti za pomoć a po internetu nisam našla adekvatan odgovor. Gdje se to uopće obavlja? Koliko se plaća,kada se trebam naručiti? itd itd molim Vas za pomoć!!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se u najbližu bolnicu na odjel ginekologije gdje trebate ispuniti zahtjev za prekidom trudnoće. Zakonski je dozvoljen prekid do 10. tjedna.

Hana094

Hvala na odgovoru!! Dakle ne moram ići u neke privatne poliklinike? Može se izvesti i u bolnici? Znate li koliki su mi tada troškovi? i ostaje li mi zabilježeno zauvijek u kartonu da sam počinila abortus s namjerom ? sad budući da sam mlada a roditeljima nisam rekla...

Ivo Balenović, dr. med.

To nitko ne može doznati i ne ostaje zabilježeno ni u kakvom kartonu, osim u bolničkom protokolu. Ne znam kolika je cijena, najbolje da pitate u bolnici.

Hana094

Oprostite,u poruci koju sam Vam upravo poslala zaboravila sam napisati sljedeće : dakle posljednja menstruacija mi je bila 27.3eg... Trajala 5,6 dana.. Odnosi su bili 6.4. i 8.4. Čitam sada da se trudnoća računa od prvog dana posljednje menstruacije što bi značilo da sam onda u 10om tjednu suspicious Možete li mi moolim Vas Vi reći u kojem sam tjednu???? Napisala sam Vam dan posljednje menstruacije ii dane odnosa. Hvala mnogo!!

Clementine

Poštovani,
Zadnja menstruacija zavrsila je 18.5., a prije dva dana, 3.6., sam imala zasticeni spolni odnos s partnerom. Međutim, nakon odnosa on je svrsio po meni i dio se poceo slivati prema vagini. Sve sam obrisala maramicom, ali ipak me strah postoji li mogucnost trudnoce ako je mala kolicina zavrsila u rodnici.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Hana, trudni ste točno 10 tjedana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Clementine, mogućnost da na taj način dođe do trudnoće je samo teorija. Nema razloga za brigu.

Melisa__

Postovani, jučer sam imala obilno krvarenje sa ugruscima koje je trajalo 30 minuta maximalno, nakon toga nisam uopće krvarila kao ni danas. Išla sam na Uzv pregled, doktor ne vidi gestacijske vrećicu, samo tacku u maternici koja može biti krv ili potencijalna trudnoća. Traži da ponovo izvadim betu te da po mogućnosti bude manja od prethodne bete, ukoliko ne bude sumnja na vanmateričnu trudnoću ?
Zanima me da li postoji strah od vanmaterične iako sam već navela da mi je prva Beta bila 1232,40 a druga nakon 48h 5440,60.
Krvarenje trenutno nemam, te me zanima postoji li šansa da se radi o normalnoj trudnoći iako se gestacijska vrećica trenutno ne može prepoznati.
Pozdrav

redrose1

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam dobila 09.05.2018., što znači da još nema razloga za paniku. Odnose sam imala 08.05. i 20.05, s tim da postoji mogućnost da se prilikom oba odnosa malo "omaknulo". Ono što me zabrinjava je što zadnjih 10 dana imam oskudni tamno smeđi iscjedak koji nikad ranije nisam imala. Da napomenem, zadnjih mjesec dana intenzivno vježbam, promijenila sam prehranu i izgubila 6 kg. Jučer nakon vježbanja taj tamno smeđi iscjedak je bio još izraženiji, s promjerom od možda 5 cm. Imam 26 godina i inače sam potpuno zdrava.

Da li uopće postoji mogućnost da sam trudna na temelju navedenih informacija?

Puno hvala od srca!

Hana094

Poštovani,znači li to da mi je kasno za abortus ako sam u 10om tjednu??? ili imam još ovaj tjedan?? meni jest 10 tjedana prošlo od prvog dana posljednje menstruacije,ali od odnosa i oplodnje je 8 tjedana , a ne 10.. Je li mi kasno sada podnijeti zahtjev za namjerni prekid trudnoće?????

Izzy's_wife

Zdravo...Ja i suprug već 3 mjeseca pokusavamo zatrudnit (prva trudnoca). Ja sam prosli mjesec radila pretrage (papa test, briseve, TORCH itd) svi su mi nalazi uredni i dobili smo "zeleno svjetlo". Zadnju menstruaciju sam imala 9.5. i inace dobivam na svakih 30 dana (dan gore-dole). Zadnjih sedam dana sam primjetila da su mi se na bradavicama (areolama) pojavile kao bijele sitne tackice nesto kao bubuljice do sad to nisam primjetila. Grudi su mi bolne sasvim normalno i bradavice su mi vece nego inace. Da li postoji mogućnost trudnoce i kada bi bilo najbolje uraditi test? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Melisa, trudnoća bi trebala biti vidljiva kod vrijednosti beta hcg-a iznad 1000. Teško je reći o čemu se točno radi. Moguće da je došlo do spontanog pobačaja, ali treba misliti i o izvanmaterničnoj trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana redrose1, prema onome što ste naveli vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu koji je uzrokovan vježbanjem i promjenom u tjelesnoj težini.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Hana, javite se u bolnicu gdje će se ultrazvukom točno utvrditi kolika je trudnoća i prema tome odlučiti o daljnjem postupku.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Izzys wife, prema navedenom nemoguće je reći da li se radi o trudnoći. Ukoliko iduća menstruacija ne nastupi na vrijeme učinite test.

redrose1

Poštovani,

Hvala na brzom odgovoru. Taj tamno smeđi iscjedak se nastavlja, danas su mi se čak pojavili i ugrušci. Nadam se da je to sve zbog hormonalnog disbalansa kako ste i sami naveli. Da li je normalno da imam taj iscjedak već skoro 2 tjedna i koliko da još pričekam prije odlaska ginekologu?

Puno hvala!

MarijaGo

Dobar dan.Ovako imam pitanje,ovaj mjesec sam dobila mjesecnicu 4 dana ranije ali nije bila kao ove ostale,bila je isprekidana i trajala je 4 dana,malo ide pa ne ide,pa.opet krene pa stane,onda opet krene pa je onda par sati.nema pa.onda opet krene i tako je bilo sva cetiri dana i krv je bila jako svijetle boje,sad me zanima sta bi to moglo biti i zasto je takva isprekidana

Izzy's_wife

Poštovanje,

Opet ja. Danas se pojavio tamno smjeđi iscjedak koji je rijedak. Imam grčeve kao i kad imam mjesecnicu. Planirana mjesecnica je trebala biti sutra...Nikad mi menstruacija nije bila ovakva. Inače su obilne i jarko crvene boje još od prvog dana. Da li je to kakav znak trudnoce ili je poslijedica nesto drugo. Kilazu nisam mjenjala istu imam vec par godina, ishrana je ista...Molim vas za odgovor jer me ovo jako uplasilo. Svi nalazi su uredni i rađeni su prije 10 dana...Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana redrose, prema opisanom, nastupila je menstruacije. Iscjedak (krvarenje) na koji se nastavlja menstruacija nastaje zbog hormonskog poremećaja (tzv. insufincijencija žutog tijela). Nije opasno i uglavnom ne zahtjeva liječenje.

Nazad
1 ... 92 93 94 95 96 97 ... 99
Naprijed