dali ima mogucnosti za trudnocu :/

Humi

Imam pitanje.Nikada nisam spavala sa deckom umjesto toga imamo predigru, nikad nije usao u moju vagina samo sam se "trljala" od njegov penis i mozda je i diruno vaginu vrhom penisa... proslu sedmicu sam imala mestruaciju i 3 dana sam uzasno krvarila da sam morala po 2 uloska stavljati, i sada mi kasni 2 dana. Jel moguce da sam trudna? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Educirajte se.

Humi

Izvinjavam se nisam imala proslu sedmicu nego prosli mjesec? Jel odogovor i dalje isti sad Hvala vam big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je isti.

Mikicini

Postovani,

Menstruacije su mi uvijek bolne, obilnog krvarenja i traju 3-4 dana, ali ova poslednja, jedva da je primjetna. Krvarenje je isto kao 3, 4-ti dan kada prestaje i svjetlije je boje nego inace. Bolova uopste nema. Inace, redovna je, na svakih 34-35 dana.
Da li je moguce da se radi o trudnoci?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se ne radi o trudnoći. Došla je na vrijem, a to što nije obilna,ne mora uvijek biti takva.

Mikicini

Tacnije, ovaj put je poranila 5 dana i sad je vise kao tamno crvena sluz, a to mi se nikad nije pojavljivalo.
Pri odnosu ne koristimo, pa sam zato pomislila na trudnocu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Humi

Eh ovako prosli mjesec mi je kasnila menstruacija 2 dana i prepala sam se da se radi o trudnoci nisam spavala sa momkom nikako, samo se "mazimo" mozda jednom prilikom njegov je penis dosao blizu mog vaginalnog otvora ali nista vise. I danas mi kasni pnovo 3 dana trebala sam dobit 9. Pa zanima me u cemu je porblem? I zanima me koji je najbolji test za trudnocu i jesu li pouzdani.. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije trudnoća jedino stanje kod kojeg kasni menstruacija.
Kako bi bili trudni ako niste imali odnos? Ne umišljajte si.
O ostalim uzrocima kašnjenja menstruacije pročitajte u prijašnjim postovima.

Humi

A znam ali mislia sam da moza postoji mogucnost da je nekako sperma dosla do materica... Zato sto sam prije imala redovitu menstruaciju prije 2 mjeseca mi je pocela kasniti i jos mi nije dosla vec 4-5 dana evo zato postoji doza strah. Hvala vam big-smile

dane1234

Poštovani doktore,
11.5 sam imao spolni odnos sa djevojkom. Nakon ejakulacije, (otprilike pola sata) smo krenuli opet ali ovaj put bez kondoma. Skuživši da nismo bas nakon ejakulacije obrisali spolovilo tj. oprali, odustali smo . Dali je moguce da je ostalo sto spermija iako je prošlo pola sata i postoji li potreba za pilulom ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dane, šansa postoji.

dane1234

Zaboravio sam napomenuti da joj mjesecnica dolazi svaki mjesec sljedeci dan(20.03- 21.4-zadnja) te po nekim kalkulatorima ispada da je 10-11-.5 plodan..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Svetla

Poštovani,

pijem tablete Qlaira 11 mjeseci, mjesečnicu imam na polovici blistera i traje 4-5 dana, nedavno sam imala dosta jaki proljev ne znam točno koliko nakon što sam popila tablete, zapravo promaklo mi je upozorenje da nisam zaštićena u tom slučaju.
Odnos sam imala 3 dana nakon proljeva s tim da sam tablete uzimala radovito i isto vrijeme.
Gledajući po prošlim mjesecima mjesesčnica mi kasni 2-3 dana.
Postoji li mogućnost trudnoće i da li bi test bio pouzdan obzirom da uzimam i dalje tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se ne radi o trudnoći. Čest je izostanak uz navedene pilule. Test bi bio vjerodostojan.

jopicajopa

poštovani, ako mjesec i pol nakon poroda se pojavi malo krvi, svaki drugi dan i tako oko tjedan dana može li to biti menstruacija ili ne? a nakon toga više ništa mjesec dana, inače ciklus 28 dana.i ne inaće baš oskudno krvarenje kao ovo. te mogu li se po tome računati plodni dani? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o menstruaciji. I po tome ne možete računati plodne dane.

jopicajopa

po čemu se mogu računati plodni dani iza poroda a prije prve menstruacije nakon poroda? sluz iscjedak? temperatura? i jel dovoljan kondom?