dali ima mogucnosti za trudnocu :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikako nakon poroda, dok se ciklus ne ustabili. Kondom je dovoljan svakako.

milanica

Postovani, da li postoji ikakva sansa za trudnocu ako smo decko i ja imali 'odnos' preko donjeg rublja, odnosno, ja sam imala, on je bio nag, nije doslo do ejakulacije, medjutim primetila sam da mu je polni organ mokar, verovatno od preejakulata, a onda sam primetila i da je moj donji ves vlazan, ali nisam sigurna da li je zbog mene ili njegovog preejakulata. Da li je to moglo da prodje kroz moje donje rublje? Jos nesto, on se potom prstima uhvatio za svoj mokar polni organ a prste samo obrisao o krevet, posle 10 min, tim istim prstima(koji su bili suvi) me je prstenjacio? Da li je na taj nacin moglo doci do trudnoce? I poslednje pitanje je, da li ukoliko dobijem mentruaciju 5 ili 6 dana nakon odnosa, mogu iskljuciti mogucnost trudnoce? Molim da odgovorite na svako pitanje, hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lijepo molim vas i ostale slične da ne postavljaju takva pitanja više jer mi kradu dragocijeno vrijeme.
Vama savjetujem da se educirate pa da se opet javite.

milanica

Ne razumem zasto je tako 'ljubaznom' doktoru kakvim vas karakterisu na Vasoj facebook stranici, problem da odgovori na tri pitanja sa 'da/ne' i tako pomogne u toj edukaciji, kostalo bi vas manje Vaseg dragocenig vremena nego ovaj odgovor koji ste vi napisali.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pozdrav.

micaubica

Postovani,suprug je radio spermogram i dobar je ali pise napomena>grupice slepljenih slabo pokretnih i nepokretnih spermatozoida.Da li je to aglutinacija? Ako jeste,sta je uzrok i da li bi trebao da uradi ASA test ?U nasem gradu ne postoji ASA test preko sperme vec samo putem krvi,da li se moze videti samo putem krvi? Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem navedeni test u Klinici u Petrovoj i novi spermiogram.

ivanaB655

Postovanje menstruacija mi je kasnila 4 5 dana i konacno aam je dobila 11. 5 i bila je sasvim normalna i trajala je do 16. 5 nezasticeni spolni odnos sam imala 21 i 22. 5 (oba su trajala jako kratko svega 15-20 sekundi bas iz razloga sto je bio nezasticeni) naravno po kalendaru tada mi nisu ni bili plodni dani pa se nisam puno ni brinula oko toga. Medutim zadnjih dana imam bol u stomaku i osjecaj kao da su mi grudi osjetljive, akne su mi poludile. Menstruaciju tek trebam dobiti za 9 dana. Trebam li se brinuti? Postoji li mogucnost da sam trudna? Brinem se jer sam imala snimanje rengenom u to vrijeme. Molim vas iskren odg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom se ne radi o trudnoći.

monja.mony

Poštovani doktore,

već devet mjeseci muž i ja radimo na djetetu. Trebala bi dobiti menstruaciju 6.6.14. ali zadnjih pet dana imam smeđi iscjedak jake boje. Zadnju mjesečnicu sam imala 7.5.14. i ciklusi su mi između 30 do 34 dana. Je li moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je. Napravite test na trudnoću.

sunce3010

Poštovani,
jučer sam se s dečkom upustila u nešto što me sad muči, naime bili smo u odjeći (vrlo tankoj) i ja sam sjela na njega i trljali smo se..to je trajalo jako kratko, mozda 1 minutu. decko tvrdi da nije pustio sluz niti predejek. ali bilo je jako vruce i bili smo znojni, pa je bilo "mokro". nakon toga nije nista bilo krvi ni nista, i danas ujutro sam na gacama nasla tockicu krvi i sad me zanima jel moguce da mi je pukao himen (djevica sam)? nakon koliko se pojavi ta krv od himena i postoji li i najmanja mogućnost trudnoće? ispričavam se na vjerojatno glupom pitanju, ali potrebno mi je stručno mišljenje da se smirim. lp

jackson5

Poštovani, prije tjedan dana sam imala odnos metodom prekinuto snošaja. Otprije dva dana imam temperaturu stalnu 37, 1. I uhvatio me strah da se ne radi možda o trudnoći. Trebala bi dobiti menstruaciju za otprilike 6 dana. Počele su me boljeti grudi danas kao i inače kad je pms. I još da napomenem da trenutno imam gljivice i bol i svrbež u predjelu rodnice i koristim Canesten kremu. Da li je moguće da to ipak uzrokuje temperaturu? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sunce, ne radi se o mogućoj trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jackson, ne znam koji je uzrok temperature kod vas. Da li je došlo do ejakulacije isto znate vi i partner.
Stoga čekajte menstruaciju.

sunce3010

Ispričavam se još jednom. Jel se krv od pucanja himena pojavi odmah? I jučer i danas osjećam bol i peckanje, može li to imati veze sa stiskanjem i trljanjem preko tanke odjeće? Hvala, neću Vam više oduzimati dragocjeno vrijeme.lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da odmah.

Humi

Dragi doktore imam jedno pitanje, vez caznjih nekoliko mjeseci mi menstracija ksni 2-3-4 dana mozda i 5. Sa deckom nikad nisam spavala, ali opet me ponekad uhvati strah da nekako nije doslo do zaceca dali je to moguce doktore da na bilo koji nacin se ostane trudna bez spolnog odnosa! Ovaj mjesec mi kasni vec 5 dana. "igrala" sam se sa deckom naravno on je svrsio izvan mene nije ni prilazio mojoj vagini. Zasto mi je ciklos tako ne redovan. Ima li razloga za briga. Ima li mogucnosti za trudnocu? hvala vam unaprjed happy

Gaby14

Poštovani, zadnja menstruacija mi je bila od 16.6 pa do 21.6, i sada mi kasni. Imam redovite mestruacije. Dečko je par puta gurnuo u mene bez kondoma ali nije svršio. Jučer sam napravila test za trudnoću (clearblue) i bio je negativan. Trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Humi nema šanse za trudnoćom.